Urządzamy salon – dlaczego warto postawić na narożnik z funkcją spania?

3d rendering loft luxury living room with shelf near dining table

Aranżacja salonu najczęściej łączy w sobie walory estetyczne i funkcjonalne. Jako jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w mieszkaniu, pokój dzienny powinien być utrzymany w jednolitej stylistyce i cieszyć oko. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom może również pełnić funkcję sypialni lub pokoju dziennego. Jest to możliwe dzięki narożnikom z funkcją spania, które obecnie przeżywają swoje “pięć minut”. Dlaczego warto na nie postawić? Podpowiadamy.

Narożnik z funkcją spania w małym salonie

Urządzenie małego mieszkania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza jeśli chcemy zachować równowagę między dobrym designem a praktycznością. Wygospodarowanie sypialni w małym metrażu często jest niemożliwe, dlatego warto zastanowić się takim rozwiązaniem jak narożniki z funkcją spania. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które pozwala zachować komfort i wygodę nawet w sytuacji, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią użytkową. Warto pamiętać o tym, że modele o niewielkich rozmiarach po rozłożeniu pozwalają na długi i spokojny sen dwóm dorosłym osobom. Duży atutem narożników jest również ich układ – najczęściej w kształcie litery L lub U, dzięki czemu można maksymalnie wykorzystać geometrię pomieszczeń.

Narożnik rozkładany w salonie – idealny dla gości

Wielu z nas we własnych czterech kątach przyjmuje gości, dlatego warto zadbać o wygodne miejsce do siedzenia. Miękkie siedzisko to jednak nie wszystko. Zdarzają się bowiem sytuację, w których z uwagi na późną porę czy długą trasę do domu chcemy przenocować przyjaciół lub też rodzinę. Często jednak brakuje wolnych łóżek czy materacy, którymi możemy ich ugościć. Idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie rozkładany narożnik, który stanowi wygodny zamiennik dla tradycyjnych, dmuchanych materaców. Dzięki temu możemy być przygotowani na każdą ewentualność i zapunktować gościnnością.

Narożnik z funkcją spania do salonu – wygoda i komfort

W każdym salonie powinno znaleźć się miejsce dla dwóch podstawowych elementów wyposażenia – wygodnej sofy oraz telewizora. Trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonalne wnętrze, jednak wiele zależy od tego, na jakie modele postawimy. Jeśli chodzi o miejsce do siedzenia, warto postawić na przestronne narożniki, które mogą pomieścić znacznie więcej gości niż tradycyjne kanapy. Większe modele to doskonałe rozwiązanie, jeśli jesteśmy duszą towarzystwa i często organizujemy spotkania w dużym gronie. Jednocześnie dzięki opcji rozkładania można zagospodarować je jako bezpieczne miejsce do zabawy.