Uwielbiane już dawno i stosowane do dziś wnętrza loftowe

Styl loftowy zdaje się być jednym z tych rodzajów aranżacji wnętrz, która nigdy nie wychodzi z mody. Oszczędny w środkach sposób prezentacji swojego domu zagościł u nas na dobre już w latach 60 XX wieku i stale jest podziwiany przez szerokie grono architektów. Surowe wykończenie, przestronność i praktyczność to główne założenia loftu. Oprócz tego, w mieszkaniach urządzonych tym sposobem, możemy znaleźć ceglane elementy na ścianach, metalowe meble oraz lampy, a nawet dekoracje betonowe! Jak urządzić wnętrze loftowe? Przekonajmy się wspólnie! 

Wnętrza loftowe zaczynają się od drzwi 

Projektowanie wnętrza loftowego wymaga od nas stosowania się do kilku sztywnych zasad. Jedną z nich jest dbałość o najmniejszy detal, dzięki któremu nowa przestrzeń zyska nietuzinkowy urok i praktyczność. Drzwi wejściowe do domu powinny cechować się solidnością i ciężkością. Pozbawione zbędnych ozdób będą doskonale dopełniały charakter całego wnętrza.

Podobnie jest w przypadku doboru stolarki okiennej. Framugi powinny być w tym samym odcieniu, co drzwi wejściowe. Dobrym pomysłem jest wybranie drewnopodobnych ościeżnic, które świetnie wkomponują się w nowoczesne, przestronne wnętrze z charakterystyczną duszą. Wnętrza loftowe wymagają także odpowiednich schodów, które nie zakłócą ich naturalnej harmonii. Drewniane stopnie, wykończone metalowo – szklaną balustradą nie tylko podkreślą urok całego pomieszczenia, ale też pozwolą skutecznie utrzymać porządek. Łatwo zmywalna powierzchnia pozwoli na szybkie i dokładne czyszczenie zabrudzonych powierzchni. 

Przestronne dodatki 

Istotnym elementem wyposażenia każdego mieszkania są praktyczne dodatki, które doskonale pasują do całości. Wnętrza loftowe wymagają minimalizmu, który sprawia, że każdy pokój jest przestronny i wygodny w użytkowaniu. Dobór estetycznych lamp, które swobodnie zwisają tuż nad stołem kuchennym nie tylko zadba o odpowiednie oświetlenie, ale też przyczyni się do perfekcyjnej dekoracji. 

Surowe płyty osb mogą posłużyć nam za ciekawą dekorację ścienną, do której bez trudu przymocujemy telewizor, minimalistyczne obrazy, a także półki, które pomieszczą całą masę książek. Jeśli dane nam jest urządzać wnętrze loftowe na poddaszu to koniecznie musimy wykorzystać urok desek i stropów. Te niezabudowane elementy stanowią doskonałą dekorację, na której bez problemu możemy umieścić kwietniki, a także wieszaki na kurtki i płaszcze. 

Wnętrza loftowe charakteryzują się surowością, jednak dzięki odrobine fantazji i talentowi możemy stworzyć przytulną przestrzeń, w której cała rodzina będzie chętnie spędzała wolny czas.