W jakich wnętrzach sprawdzi się czarna tapeta?

Niektórzy nie wyobrażają sobie czarnej tapety we własnym mieszkaniu, podobnie, jak i nigdy nie wykorzystaliby takiego koloru farby do pomalowania domu. Co jednak ciekawe, wbrew pierwszemu wrażeniu, taka tapeta może w pomieszczeniach wyglądać naprawdę świetnie! Jak ją dobrać do wnętrza i z jakimi dodatkami zestawić?

Czarna tapeta – 7 pomysłów na ciekawe wykorzystanie!

Przede wszystkim należy pamiętać, że czerń jest kolorem absolutnie uniwersalnym i nie ma ani cienia przesady w tym, że pasuje ona do wszystkiego. Podobnie, jak większość ludzi lubi czarne ubrania, bo dobranie do nich dodatków nie stanowi żadnego problemu, tak samo wygląda kwestia tapety w nawet najgłębszym odcieniu czerni.

  • Czarna tapeta i jasne meble to zestawienie uniwersalne, które dobrze wygląda i w domu i w firmie. Wśród zalecanych, jasnych barw, które rozbiją kolor ściany wymienia się: biel, spłowiałą limonkę, cytrynę, odcienie ecru, błękity i beże.
  • Czerń na ścianach + intensywne, jaskrawe wykończenie to doskonały sposób na aranżację pełną kontrastów. Soczysta pomarańcza na sofie, śliwkowe fotele, neonowa zieleń dekoracji – to robi wrażenie!
  • Stylowy pokój zbuntowanego nastolatka. Często wyrażenie zgody rodziców na to, by pokój młodego człowieka w trudnym okresie jego życia był czarny, może dać lepsze efekty niż się wydaje. Po pierwsze zrozumienie, po drugie nić porozumienia i… po trzecie dobranie do takiego pokoju kolorowych mebli, które odczarują wrażenie przytłaczania ciemnością!
  • Miks motywów roślinnych na czarnej tapecie. Bardzo popularna opcja dla tych, którzy cenią klasykę i dekoracje powiązane z naturą. Wielkie, zielone liście uformowane na czarnej tapecie tak, jakby właśnie opadały z sufitu, będą się prezentować idealnie.
  • Geometryczne wzory 3D w głębokiej czerni. Hit sezonu: geometria, matematyka, równowaga i ponadczasowa czerń. Taka wariacja nie może się nie udać.
  • Klasyka gatunku: czarny i biały. Nic dodać, nic ująć.
  • Eleganckie biuro: tapeta + mahoniowe meble. Zestawienie czarnej tapety z głębokimi, ciemnymi brązami mebli, regałów, foteli i podłóg, to wersja, która każdemu gabinetowi nada klasy. Niepowtarzalna. W tej opcji warto rozważyć zarówno mahoń, brązy kasztanowca, kolory migdałowe i egzotyczne odcienie rodem zdjęte z palmowego pnia.

Podobnych zestawień można by stworzyć jeszcze przynajmniej kilkanaście. Czerń po prostu pasuje do wszystkiego, więc nie ma najmniejszego powodu, żeby się tego koloru obawiać. To często właśnie on, w połączeniu z innymi barwami sprawi, że przestrzeń domowa czy mieszkalna, nabierze niezwykłego charakteru.