Wanna pod skosami w łazience na poddaszu

Poddasze domu zdaje się być najciekawszym miejscem całej budowli. Dzięki odrobinie fantazji można stworzyć niezwykłą przestrzeń, która urzeka każdego. Skosy, które są nieodłącznym elementem mieszkania tuż pod dachem wcale nie muszą stanowić przeszkody – wręcz przeciwnie! Takie elementy mogą pozytywnie wpływać na efekt końcowy całego przedsięwzięcia. Łazienka na poddaszu wymaga szczególnej uwagi i dbałości o każdy detal. W tym niepozornym pomieszczeniu musi zmieścić się wszystko, co jest niezbędne i praktyczne. Dlaczego wanna pod skosami to dobry pomysł, który znajdzie zastosowanie w każdym projekcie poddasza? Przekonajmy się! 

Wanna pod skosami w łazience pod chmurami

Zagospodarowanie wolnej przestrzeni na poddaszu wymaga niemałego zaangażowania. Podczas aranżacji takich wnętrz liczy się każdy centymetr, który należy wykorzystać w jak najlepszy sposób. Szeroka oferta rynku daje nam możliwość wyboru pomiędzy wannami zabudowanymi, a tymi – stojącymi na nóżkach. Oba rozwiązania mają swoje zalety: 

  • wanny zabudowane dają doskonałą okazję do wykorzystania zabudowy jako schowku na ręczniki, bądź kosmetyki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można oszczędzić miejsce i mieć wszystkie niezbędne przedmioty na wyciągnięcie ręki;
     
  • wanny pod skosami umieszczone na nóżkach wzbogacają aspekt wizualny łazienki. Wyglądają niezwykle efektywnie i czynią z pomieszczenia fantazyjną przestrzeń. 

To, jakie rozwiązanie zostanie zastosowane w danym projekcie zależy tylko od indywidualnych upodobań. Podczas wyboru wanny ważne jest zwrócenie uwagi na swoją wygodę. Wanna niewątpliwie pozwala odprężyć się po ciężkim dniu, jednak aby była funkcjonalna musi umożliwiać swobodne wchodzenie i wychodzenie z kąpieli. Średnia wysokość wanny wynosi 60 centymetrów, a dorosły człowiek, siedzący w wannie, będzie mierzył około 110 centymetrów. W związku z powyższym odległość między skosem a podłogą powinna wynosić około 140 cm, aby umożliwić maksimum komfortu. 

Okno dachowe nad wanną 

Któż z nas nie marzy o patrzeniu w niebo i błogości podczas gorącej kąpieli? Wanna pod skosami może stać się niezwykłym przedmiotem, który pokochamy od pierwszych chwil. Oprócz snucia marzeń o odpoczynku warto zwrócić uwagę na funkcjonalność wszystkich rozwiązań. Okno dachowe, znajdujące się tuż nad wanną zdaje się być doskonałym pomysłem pod warunkiem, że mamy możliwość jego swobodnego czyszczenia. 

Poza wanną pod skosami w łazience na poddaszu muszą znaleźć się także inne przedmioty łazienkowe, do których zaliczamy umywalkę, sedes, bidet czy pralkę. Dzięki dokładnie opracowanemu projektowi pomieszczenia każde poddasze może wyglądać zjawiskowo i stać się idealnym mieszkaniem, którego nie chce się opuszczać.