Wanna z parawanem – zalety i wady takiego rozwiązania

Uwielbiasz godzinami wylegiwać się w gorącej wodzie, a Twoja druga połówka reflektuje szybki prysznic przed i po pracy? W wielu łazienkach brakuje miejsca na ustawienie prysznica i wanny, dlatego też wiele sklepów meblowych dołączyło do swojej oferty ciekawe rozwiązanie które zadowoli każdego. Wanna z parawanem wygląda estetycznie, przestronnie a przede wszystkim – doskonale dopasowuje się do każdego domownika. To właśnie w niej możesz spędzać beztrosko czas podczas kąpieli, ale też bez trudu zażyjesz szybkiego orzeźwienia. Czy ten dodatek wnętrzarski jest niezbędny w nowoczesnej łazience? Przekonajmy się! 

Wanna z parawanem – zalety 

To nowoczesne rozwiązanie zdaje się być perfekcyjne dla każdego wymagającego posiadacza własnej łazienki. Na rynku możemy znaleźć parawany dostępne w uniwersalnych rozmiarach – od 70 do 180 cm szerokości, do nawet 2 metrów wysokości, a także podwykonawców, którzy zrealizują indywidualny parawan, dopasowany do naszych potrzeb i możliwej przestrzeni. 

Wanna z parawanem w standardowych wymiarach nie jest zbyt kosztownym wydatkiem, który możemy mieć niemal od ręki. Te, przygotowane na specjalne zamówienie, zgodne z wytycznymi właścicieli łazienek, są nieco droższe, a ich czas realizacji oscyluje w granicach miesiąca. Ten nietuzinkowy dodatek wnętrzarski zaskarbił sobie sporo łask. Dzięki swojej praktyczności jest chętnie wybierany w nowoczesnych aranżacjach, a jego przestronność i estetyka stanowią dodatkowe atuty. Łatwy montaż to także kolejna zaleta, dzięki dokładnej instrukcji możemy z powodzeniem złożyć nowy parawan bez pomocy specjalisty. 

Różne rodzaje parawanów, dostępnych na rynku, pozwalają na pełne dopasowanie nowego dodatku wannowego do naszych potrzeb. Dzięki modernistycznym rozwiązaniom każdy z nas może dostać to, czego właśnie potrzebuje. W tradycyjnych sklepach meblowych mamy możliwość wyboru następujących rozwiązań: 

  • parawany wahadłowe; 
  • harmonijkowe; 
  • przesuwne. 

Wady nowoczesnego rozwiązania 

Jak każdy dodatek wnętrzarski, tak i ten posiada pewne drobne wady, z którymi lepiej zaznajomić się przed zakupem. Pierwszą z nich są oczywiście smugi na powierzchni szkła. Częste korzystanie z prysznica i wanny sprawia, że parująca woda osadza się na szkle i tworzy nieestetyczną mozaikę. Regularne czyszczenie parawanu będzie niezbędne w utrzymaniu czystości. 

Inną wadą, zdarzającą się w przypadku wybierania tanich rozwiązań jest mała solidność wykonania. Niektóre elementy zaczynają się w krótkim czasie „chwiać” i zmuszać nas do kolejnego zakupu. W przypadku wybierania wanny z parawanem warto stawiać na sprawdzone rozwiązania renomowanych firm, które dają swoją gwarancję na długie lata.