Westwing lampy – jak prawidłowo wybrać dla siebie lampę?

Posiadanie lampy wiszącej w salonie oraz w sypialni to rzecz oczywiście. Mamy jednak problem z wyborem właściwej lampy. Pomocny okaże się w tym wypadku westwing lampy.

Wisząca lampa do salonu

Przy wyborze głównego oświetlenia do salonu warto zajrzeć na serwis westwing lampy. W pierwszej kolejności zawsze zerkamy na wizualną stronę. Jest ona oczywiście bardzo ważna, ponieważ wisząca lampa musi się nam podobać i każdej przejście obok niej nie powinno nas rozzłaszczać. To czy lampa wisząca nam się podoba, jest częścią istotną wyboru prawidłowego. Oczywiście zależy to do designu całkowitego oraz wyposażenia, aby nie gryzło się.

Jeśli dopiero budujemy dom, to mamy możliwość doskonałą także na to, gdzie zamierzamy mieć umieszczona lampę wiszącą. Jeśli planujemy mieć tylko jedno centralne oświetlenie, to najlepiej umieśćmy je bezpośrednio na środku pomieszczenia. Wystarczy to w przypadku, gdy mamy naprawdę malutki salon. W innym razie, dobrze jest tutaj umieścić o wiele więcej oświetlenia. Nie mamy kompletnie na myśli tylko uzupełnienie o przeróżne lampy główne oświetlenie. Jest ona z reguły umieszczona nad jadalnym stołem. Wykorzystać możemy żarówkę słabszą niż u drugiej wiszącej lampy, aby podczas jedzenia światło nam zbyt mocno nie świeciło nam w oczy.

Lampa wisząca do sypialni

Jeśli poszukujemy oświetlenia sypialni również obowiązuje tutaj ta sama rada odnośnie samego wyboru żarówek. Najlepiej powinniśmy tutaj umieścić ciepłą biel. Jest to żarówka, które zbyt ostro nie świeci, a zaraz oświetli przestrzeń. Najczęściej jako światło centralne wystarczy tutaj żyrandol czy też jedna sufitowa lampa. Miałoby się umieścić je na samym środku pomieszczenia, aby było rozprowadzone równomiernie. Jeśli będziemy chcieli tutaj więcej lamp, zawsze zadbać należy o to, aby tak było w innym wypadku, aby nie była oświetlona jedynie część pomieszczenia kosztem przestrzeni pozostałej w sypialni. Z całą pewnością będziemy tutaj przymierzać ubrania, które dobrze musimy przecież widzieć. Półmrok czy też cień byłoby tutaj niezwykle nieprzyjemne. Żarówka miałaby być wystarczająco mocno, ale nie może być ostra. Jeśli chodzi o sam wybór , zależy on także od designu całego naszego pomieszczenia.

Każdy znajdziemy idealną lampę/żyrandol dla siebie. Mowa tutaj o żyrandolach klasycznych, witrażowych, vintage. Z kolei do okazalszych sypialni czy też salonów możemy postawić żyrandole kryształowe. Ważne jest to, aby wszystko pasowała do siebie i abyśmy się poczuli dobrze oraz bardzo przyjemnie. Na pewno poradzimy sobie z tym wyborem.