Wiosenne aranżacje w Twoim domu! Sprawdź jak ożywić wnętrze!

Mieszkanie czy dom to idealna przestrzeń, podatna na aranżacje. Korzystając z różnych inspiracji, porad, można utworzyć wyjątkowy klimat danego wnętrza. Wygląd naszego mieszkania i domu może obejmować charakterystyczne cechy danego stylu, odzwierciedlać modne trendy uwzględniać projekty specjalistów czy różnorodne inspiracje własne. W zależności od potrzeb możesz w prosty sposób odzwierciedlić design w stylu skandynawskim czy prowansalskim. Projekty wnętrz i styliści najęci do projektowania twojej przestrzeni mają różne pomysły. Co użyć do aranżacji salonu, by był gotowy na wiosnę? Co należy wziąć pod uwagę, gdy ważne jest rozjaśnienie przestrzeni na wiosnę? Jakie kolory będą niezawodne, kiedy rozważasz wyjątkowe aranżacje salonu?

Piękny dom na wiosnę!

Gdy nadchodzi wiosna, wcale nie potrzebny ci gruntowny remont. Każde pomieszczenie w domu, każde jego wnętrze, możesz poddać ożywczej, wiosennej aranżacji. Czy chodzi o przestrzeń łazienki, kuchni czy salonu – najważniejsze są drobne szczegóły i elementy! Zastanawiasz się, co możesz zrobić, by przywitać wiosnę w salonie? Zainspiruj się kilkoma pomysłami!

po pierwsze zmień dodatki i dodaj motywy roślinne. Ciężkie zasłony zamień na zwiewne firanki, wełniane koce zamień na pledy. Dodaj lekkie poduszki dekoracyjne, wymień poszewki na takie, w radośniejszych kolorach. Wybieraj te optymistyczne i pastelowe.

Po drugie, otocz się kwiatami. W donicach, w wazonach. Tulipany, narcyzy, fiołki będą się wspaniale prezentować i cieszyć twoje oko.

Po trzecie, pomyśl o wymianie obrazów na ścianach. Możesz je wieszać sezonowo i wiosną wyciągnąć te, z widokiem wiosennych pejzaży czy kwiatów.

Dodatkowo, wpuść do wnętrza więcej powietrza, wietrz mieszkanie, otwieraj je na wiatr i słońce. Pamiętaj, że po zimie mamy więcej światła naturalnego dlatego nie odgradzaj się ciężkimi zasłonami. Postaw na lekkie, woalowe czy koronkowe firany.

Na końcu, nie zapomnij o wiosennych porządkach. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy, zainspiruj się nowymi trendami i postaw na DIY, dając niektórym z nich drugie życie.

Ciepłe i trwałe kolory we wnętrzu!

Dobrym pomysłem na wprowadzenie wiosny do mieszkania jest kolor! Najłatwiej to zrobić, malując ściany. Tu przydadzą ci się produkty marki Śnieżka

Pamiętaj, że jeden kolor np. biały odbija światło i powiększa optycznie wnętrze. Wprowadza świeżość, atrakcyjność, funkcjonalność. Dzięki jednolitym barwom farb np. lateksowym czy ceramicznym, ściany są odporne na ścieranie, łatwe do umycia, a także piękne. 

Jeśli jesteś bardziej odważny, postaw na żywe kolory wiosny – zieleń, niebieski, pomarańcz, żółty. Możesz to zrobić na wiele sposobów, łącząc faktury czy wzory, o czym wspomnimy nieco później.

Aby jeszcze bardziej odświeżyć wnętrze, możesz też udekorować swoje meble. Oczyść je, pomaluj farbą czy lakierem, aby nadać im nowe życie. 

Podpowiadamy, jak obudzić pokój do życia na wiosnę

Z myślą o wiośnie i przy zastosowaniu odpowiednich technik, twój salon może także zyskać drugie życie. Klucz jest jedynie w twoich potrzebach oraz kilku pomysłach.

Istnieje kilka technik, jakimi możesz pomalować swoją przestrzeń, używając do tego kolorowych farb Śnieżka

Pierwszy pomysł to równe kolorowe linie. Można wybrać barwy współgrające lub kontrastujące. Wydziel proste obszary, przedziel je folią malarską i wypełnij kolorem. To samo możesz zrobić z kształtami! Wyrysuj chmurkę, koło, romb lub inną figurę, jaką lubisz i wypełnij ją ulubioną barwą! Baw się i postaw na to, co kochasz!

Możesz także pobawić się w artystę i cieniować kolory. Jak? Narysuj linię, po jednej stronie nałóż jeden kolor, po drugiej – drugi. Teraz suchą gąbką lub pędzlem rozmaż kolor. I voila!

Jeśli jesteś pedantyczny, postaw na kolorowe, symetryczne paski, w odpowiadających ci kolorach. Jeśli wolisz chaos czy abstrakcję, skrop ścianę szalonymi kropkami za pomocą pędzla! A jeśli lubisz kolorowe życie – nie ograniczaj się do ścian i pomaluj także drewnianą podłogę, tworząc swój własny, oryginalny, kolorowy dywan!

Przy okazji pamiętaj, że potrzebne produkty znajdziesz bez wychodzenia z domu, na naszej stronie internetowej. Zachęcamy cię do znalezienia dla siebie idealnego koloru i eksperymentowania. Sprawdź koniecznie szeroką gamę naszych produktów i wprowadź wiosnę do swojego domu i życia!