Włoskie meble do nowoczesnego salonu – na co zwrócić uwagę?

Pomieszczenia inspirowane słoneczną Italią na dobre zagościły w Polsce. Zamiłowanie do funkcjonalnych rozwiązań, harmonia między subtelnym przepychem i prostotą oraz zachowanie idealnych proporcji to ikona włoskiego stylu. Pragniesz wnieść do swojego wnętrza odrobinę kultury z Południowe Europy? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę aranżując nowoczesny salon we włoskim stylu i skorzystaj ze wskazówek specjalistów od Arpio Leder – dystrybutorowi włoskich, znanych na całym świecie marek meblarskich.

Czym charakteryzuje się styl nowoczesny inspirowany Włochami?

Wnętrzarski styl nowoczesny najłatwiej określić mianem prostej i przede wszystkim funkcjonalnej aranżacji. Odnosi się do stylistycznych, innowacyjnych rozwiązań, gdzie królują proste formy mebli, przejrzystość i oszczędność w ozdobach, które jednocześnie mają robić wrażenie ekskluzywnych i prestiżowych.

Idealnie czują się tu włoskie meble, których jakość i szyk jest rozpoznawalna na całym świecie. Szlachetne materiały, obicia wygodnych mebli, wspaniałe zestawy wypoczynkowe czy ozdobne, szykowne lampy, idealnie uzupełnią wnętrze nowoczesnego salonu. Gotowe aranżacje i inspiracje znajdziesz na https://arpio.pl/category/meble-wloskie

Meble wysokiej jakości atrybutem słonecznej metropolii

Nowoczesny salon to idealne miejsce na masywne, wygodne i eleganckie sofy i kanapy, które są wręcz wpisane we Włoski styl. Część wypoczynkowa salonu najczęściej stanowi jego centrum, a ich proste formy, wysokiej klasy wykonanie i najczęściej naturalne obicie, to zwieńczenie wnętrzarskiego stylu nowoczesnego. Do salonu wybierz przede wszystkim jednolite wyposażenie. Dopilnuj, aby meble nadawały wrażenie przejrzystości i przestronności pomieszczenia oraz uzupełniały kolorystycznie wnętrze łącząc subtelność z luksusem. 

We włoskim salonie nie ma miejsca na rozstawione wszędzie bibeloty. W zamian postaw na ciekawe, nietuzinkowe ozdoby, które będą współgrać z wnętrzem, jednocześnie subtelnie zwracając na siebie uwagę. Dobrze czują się tu również masywne fotele obite wysokojakościową tkaniną np. welurem, skórą czy aksamitem. Dodaj również regał lub subtelne półki oraz szykowny stolik kawowy o niebanalnym kształcie. Pamiętaj, nowoczesne wnętrze to wyznacznik harmonii, prostych linii z subtelnym akcentem luksusu.

Nowoczesny salon we włoskim stylu – z Arpio Leder to możliwe

Arpio Leder to internetowy sklep meblowy, który oferuje swoim Klientom najnowsze trendy wnętrzarskie. Współpraca z markami tj.: Calia Italia, Calligaris, Nicoletti, Arketipo, Alberta Salotti czy Pianca, pozwoliła firmie na intensywny rozwój i popularność na rynku meblarskim. W Arpio Leder spotkasz się z wykwalifikowanym, doświadczonym personelem, któremu najnowsze trendy rynkowe nie są obce. Włoskie meble od Arpio Leder zagościły już w niejednym salonie. I Ty skorzystaj z oferty sklepu, przekonaj się o wysokiej jakości produktów i stwórz salon swoich marzeń. Szczegóły i pełny wgląd do asortymentu sklepu znajdziesz na arpio.pl