Wnętrza: jaki kolor pasuje do fioletowego? Przekonajmy się!

Fiolet jest kolorem, który obecnie wraca do łask, zarówno w modzie, jak i także we wnętrzach. Warto zatem zadać sobie pytanie, jaki kolor pasuje do koloru fioletowego? Z czym należy go łączyć, aby móc podkreślić jego walory? Poniżej znajdziemy kwestie wnętrza: jaki kolor pasuje do fioletowego?

Znaczenie fioletowego koloru

Kolor fioletowy w zasadzie od zawsze przypisywany był władzy, jak i także duchowości. Jest to ulubiony kolor ezoteryków czy też osób związanym z przeróżnymi religiami. Księża noszą szaty liturgiczne fioletowe w okresach Adwentu, wielkiego prostu oraz także podczas mszy odmawianych za zmarłych. Ma w sobie magię oraz szlachetność. Często w baśniach oraz w filmach we fiolecie są przedstawione czarownice oraz wróżki. Fiolet jest kolorem, który się pojawia na nocnym niebie oraz kosmosie. Nic dziwnego, że w sobie mamy element niezwykłości. Podobno lubią szczególnie go osoby niesamowicie religijne, dla których wiara jest najważniejszym w życiu drogowskazem. Jednak słabość mają także od niego osoby, które poszukują oraz odkrywają siebie. Nadaje się także dla osób lubiących się wyróżniać.

Wnętrza: jaki kolor pasuje do fioletowego?

Zanim fiolet wprowadzimy do naszych wnętrz to musimy pamiętać, że w tym wypadku umiar jest bardzo wskazany, chociażby dlatego, że jednak jest to ciemny kolor. Jeśli mamy zamiar go wprowadzić w wersji total look, to należy go uzupełnić o odcienie jasne. Na początek warto się ograniczyć jedynie do dodatków, jak na przykład abażury, narzuta, poduszki, obrus czy też serwetki.

Wnętrza: jaki kolor pasuje do fioletowego? Aby mogła powstać farba o fioletowym kolorze, należy w proporcjach odpowiednich zmieszać brąz z kolorem czerwonym. Dlatego też sojusznikami naturalnymi fioletu są brązy, w szczególności ciemne brązy oraz czerwień. To drugie połączenie może się wydawać wielu osobom zaskakujące.

Wygląda faktycznie odważnie, ale także szalenie efektownie. Jednak jest to świetne kolorystyczne zestawienie w modzie, nie zawsze już w samych wnętrzach.  Na naszych ubraniach prezentuje się bardzo szykownie, a we wnętrzach wyjść może za ciemno oraz także męcząco dla samych zmysłów. W aranżacji wnętrz lepiej jest łączyć kolor fioletowy z brązem. Wypada także dobrze z beżem oraz także z odcieniami kremowymi. Warto także łączyć kolory fioletowe farb z szarościami. Jest to modne zestawienie kolorystyczne szczególnie w mieszkaniach nowoczesnych. Mowa zarówno o nasyconych oraz ciemnych odcieniach. Warto także kolory fioletowe łączyć z szarościami. Jest to modne zestawienie kolorystyczne szczególnie w mieszkaniach nowoczesnych.