Wynajem kontenerów jest usługą, z której mogą skorzystać osoby prywatne i przedsiębiorcy, zajmujący się pracami remontowo-budowlanymi. To wygodne i proste rozwiązanie, dzięki któremu nie trzeba martwić się o właściwe zagospodarowanie gruzu, odpadów wielkogabarytowych, papy, kartonów, czy też styropianu. W jaki sposób można wynająć kontener? Ile kosztuje taka usługa?
Utylizacja odpadów budowlanych – kwestie prawne
Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami każda osoba lub firma, która chce przeprowadzić prace o charakterze budowlanym, zobowiązana jest do odpowiedniego zagospodarowania powstałych śmieci. Takie rozporządzenie ma na celu przede wszystkim ochronę środowiska i ograniczenia ilości odpadów pozostawianych często na terenach zielonych, np. w lasach. Osoby prywatne mogą skorzystać z usług Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które przyjmują różnego rodzaju śmieci, również te powstałe w trakcie remontu bądź budowy. Przedsiębiorcy muszą jednak zająć się zagospodarowaniem odpadów na własną rękę. Wynajem kontenerów to najlepsza pomoc.
W jaki sposób można zamówić kontener?
Wynajem kontenerów realizowany jest za pośrednictwem strony internetowej. Nie trzeba zatem zgłaszać się do jakiegoś stacjonarnego oddziału lub zabiegać o specjalne zezwolenie. Wystarczy wejść na stronę internetową firmy, wynajmującej pojemniki na odpady, i wypełnić prosty formularz kontaktowy. Warto pamiętać, by dokładnie określić jaki typ śmieci ma zostać zutylizowany. Pozwoli to dobrać kontener najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Wynajem pojemników na śmieci to usługa, która nie ma odgórnie narzuconego cennika. Wszystko zależy od ilości i rodzaju śmieci oraz wielkości i liczby kontenerów. Wycena przygotowywana jest zatem indywidualnie na podstawie przesłanego przez klienta formularza kontaktowego. Jeśli oferta zostanie zaakceptowana i opłacona, kontenery wysyłane są pod wskazany w zamówieniu adres.
Jakie są rozmiary pojemników na gruz?
Kontenery na śmieci mają różnorodną pojemność – od 2 do 36 m3. Dostępne są też specjalne worki typu Big-Bag. Szeroka oferta kontenerów pozwala na dopasowanie usługi zgodnie z preferencjami i potrzebami klienta. Co ważne, cały proces utylizacji śmieci przebiega wygodnie i szybko. Kiedy pojemniki zostaną zapełnione, wówczas podstawiane są nowe, dzięki czemu nie ma przestojów w pracach budowlanych.
W jaki sposób segregować odpady budowlane?
Wynajem kontenerów to usługa, która zwiększa ochronę środowiska i służy recyklingowi. Odpowiednia segregacja odpadów budowlanych pozwala na ponowne wykorzystanie niektórych materiałów, co przekłada się oczywiście na poprawę stanu ekologii i ekonomii.
Każdy klient, wynajmujący kontenery, powinien zatem pamiętać, że każdy pojemnik przeznaczony jest do określonego typu śmieci. W jaki sposób to robić?
Dostępne kontenery:
- gruz – ceglany, betonowy, gleba, ziemia, dachówki, mury,
- odpady wielkogabarytowe – meble, krzesła, stoły, wykładzina, drzwi,
- zmieszane odpady budowlane – wełna mineralna, styropian, folia, kartony,
- zmieszane odpady opakowaniowe – folia, kartony.
Czego nie wrzucać do pojemników? W kontenerach nie należy umieszczać m.in. opon, baterii, akumulatorów, sprzętu elektronicznego. W przypadku wszelkich wątpliwości warto skorzystać z pomocy konsultanta.
Wynajem kontenerów to świetne rozwiązanie dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Warto skorzystać z tej usługi, by nie martwić się o prawidłową segregacją śmieci budowlanych – papy, gruzu, styropianu, mebli itp. Zamawiając kontener, można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji i kar finansowych.