Wywóz szamba z domowej posesji – jaką firmę wybrać?

Wywóz nieczystości przechowywanych w zbiorniku bezodpływowym jest obowiązkiem każdego właściciela domu. Z wywozu szamba korzystają zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Co ważne, służby mogą kontrolować wywiązywanie się z tego obowiązku, a jego nieprzestrzeganie skutkuje poważnymi konsekwencjami. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę asenizacyjną?

Usługa wywozu szamba- na czym polega?

Wywóz szamba to usługa kierowana do wszystkich osób, które posiadają pojemnik do gromadzenia nieczystości. Szambo to dla wielu osób dobre rozwiązanie zwłaszcza, jeśli nie mają oni możliwości podłączenia obiektu do instalacji odprowadzającej ścieki. Kiedy zbiornik ulegnie napełnieniu, niezbędne jest usunięcie jego zawartości. Właśnie w tym pomaga usługa wywozu szamba, którą świadczy na rynku wiele firm. Pracownik takiej firmy przy pomocy wozu asenizacyjnego odbiera nieczystości poprzez ich wypompowanie, po czym dostarcza je do oczyszczalni ścieków.

Jak wybrać odpowiednią firmę asenizacyjną?

Wybierając firmę asenizacyjną, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie. Ważne jest zwłaszcza to, czy dane przedsiębiorstwo posiada pozwolenie na wykonywanie tego typu działalności. Tylko ono daje nam gwarancje, iż ścieki zostaną w sposób prawidłowy i bezpieczny wypompowane z szamba, a następnie zutylizowane zgodnie z prawem.

Pojemność beczkowozu

Kolejną istotną kwestią jest pojemność beczkowozu. Zapoznając się z ofertami lokalnych firm, należy sprawdzić, pojemność ich beczkowozów. W końcu chcemy oczyścić szambo jednorazowo, a więc wóz musi pomieścić całą ilość szamba. Przykładowo jeśli nasz zbiornik bezodpływowy ma pojemność 6 metrów sześciennych, wówczas zdecydujmy się na ofertę firmy, która posiada szambiarkę o minimum takiej pojemności. W ten sposób oczyścimy szambo za jednym razem, bez konieczności ponownego oczekiwania na szambiarza.

Cena

Nie bez znaczenia jest także cena wywozu szamba. Nie jest to branża zbytnio konkurencyjna, a więc ceny, jakie oferują firmy asenizacyjne, są do siebie dosyć zbliżone. Warto jednak porównać ze sobą wszystkie oferty, aby wybrać najtańszą usługę, która pozwoli na pewne oszczędności w skali roku.

Termin wywozu

Równie ważny jest czas reakcji na zgłoszenie. Z pewnością nie raz zdarzy nam się zgłosić wywóz odpadów w okresie świątecznym czy też przed wyjazdem lub przed wizytą gości. Oczywiście, nie będziemy chcieli wtedy czekać wiele tygodni na wywóz nieczystości. Im krótsze terminy, tym oczywiście lepiej. Niektóre firmy oferują wywóz szamba nawet w dniu zgłoszenia.

Przed skorzystaniem z danej oferty, warto zapoznać się z opiniami o lokalnych firmach asenizacyjnych. Dobrze jest też podzwonić, dopytać się o wszelkie szczegóły, ceny czy możliwe najbliższe terminy. Pewne firmy na rynku oferują wywozy szamba nawet w weekendy, co jest dla wielu osób wygodnym rozwiązaniem. Ponadto, z firmami można podpisać umowę, ustalając przy tym terminy wywozu odpadów czy też zgłaszać prośbę wywiezienia nieczystości w razie takiej potrzeby. Jeśli jest taka możliwość, warto podpytać znajomych i zapoznać się z ich opiniami o danej firmie.

Sprawdź ofertę Wywozu Szamba Otwock https://charlietango.pl/cherry-services/wywoz-nieczystosci-plynnych/