Zalety i kryteria doboru jacuzzi ogrodowego

Przed przystąpieniem do instalacji jacuzzi ogrodowego należy zastanowić się nad pożądanym zastosowaniem tego typu instalacji. Jacuzzi ogrodowe staje się coraz bardziej popularne ze względu na korzyści płynące z kąpieli z bąbelkami. Jest to przede wszystkim miejsce relaksu o każdej porze dnia, które posiada również zastosowanie lecznicze. Jacuzzi ogrodowe jest idealne do łagodzenia niektórych bólów i reumatyzmu. Łaciński skrót od Satinas per Aqua, co oznacza zdrowie przez wodę, to SPA pełne wielu zalet. Dzięki hydromasażowi poprawia sen, łagodzi bóle stawów, wytwarza endorfiny itp.                                                                                                                                                                                                  Instalując jacuzzi ogrodowe, należy zwrócić uwagę na precyzję wykonania dysz. Niezależnie od modelu zainstalowanego jacuzzi ogrodowego powinno być ono umieszczone w cichym otoczeniu. Można też rozważyć zainstalowanie pokrywy na basen

Przed stworzeniem własnego spa w ogrodzie należy wziąć pod uwagę lokalizację. Ważne jest, aby zapewnić, by obszar, na którym zostanie zainstalowane jacuzzi ogrodowe, był płaski i stabilny. W okolicy powinny znajdować się również wodociągi i prąd. Zaleca się umieszczenie go w miejscu z dala od wiatru i ciekawskich oczu. Nie zaleca się jednak przylegania do domu, aby uniknąć problemów w przypadku przeciekania. Przestrzeń powinna być maksymalnie zharmonizowana, tak aby jacuzzi idealnie współgrało z ogrodem lub tarasem. Myśląc o instalacji takiego urządzenia w ogrodzie, mamy do dyspozycji dwa rodzaje tego typu produktu, jacuzzi dmuchane i jacuzzi całoroczne.   

Charakterystyka i podstawowe atuty jacuzzi dmuchanego

 Zakup nadmuchiwanego jacuzzi ogrodowego to świetny sposób na relaks i odprężenie w domu. Można z niego korzystać przez całe lato do kąpieli solo, z rodziną lub przyjaciółmi. Instalując jacuzzi ogrodowe na zewnątrz, można się zrelaksować, ciesząc się świeżym powietrzem i promieniami słońca. Jeśli słońce nie świeci, nie stanowi to problemu, ponieważ woda w  jacuzzi jest podgrzewana i zapewnia ciepło. Nawet o zachodzie słońca będzie można cieszyć się komfortem gorącej kąpieli.                 

Dmuchane jacuzzi ogrodowe posiada stateczną, zrównoważoną konstrukcję, co pozwala na wygodne, komfortowe siedzenie i opieranie się o ściany. Ponadto takie jacuzzi ogrodowe jest zaopatrzone w pompy, które zasilają dysze, opcję hydromasażu i panel sterujący. Dzięki zainstalowanym czujnikom można utrzymywać wybraną temperaturę wody, jest to znaczna przewaga nad tradycyjnymi basenami stelażowymi

Jacuzzi całoroczne 

Jacuzzi ogrodowe może być używane przez cały rok, o ile jest zainstalowane w dobrze osłoniętym miejscu z dala od przeciągów i poza zasięgiem wzroku. Aby zmaksymalizować korzyści płynące z balneoterapii, woda w jacuzzi musi mieć zawsze odpowiednią temperaturę. W każdym przypadku temperatura powinna wynosić od 32 do 38°C, czyli 37 do 38 zimą i 33 do 35 latem. Dla dzieci najlepszą temperaturą jest 36°C, aby uniknąć hipertermii, a także ze względów bezpieczeństwa.       

Dobrze osłonięte jacuzzi ogrodowe pozwala cieszyć się przestrzenią do odnowy biologicznej o każdej porze roku. Niezależnie od tego, czy jest wietrznie, deszczowo czy śnieżnie, dzięki obudowie zewnętrznej można cieszyć się korzyściami płynącymi z hydroterapii.                                                                                                                                                                               Jacuzzi ogrodowe z dachem pozwala na uzyskanie wyższej temperatury wody. Pozwala to zaoszczędzić energię bez konieczności dodatkowego ogrzewania, jednocześnie zapewniając temperaturę otoczenia po wyjściu z jacuzzi. Ponadto woda w krytym jacuzzi będzie czystsza i zdrowsza oraz mniej podatna na zanieczyszczenia.

Konserwacja jacuzzi ogrodowego

  Jacuzzi ogrodowe jest narażone na działanie żywiołów, jak również na zmiany temperatury. Aby jak najdłużej zachować jakość wody w jacuzzi, ważna jest odpowiednia konserwacja urządzenia. Zaczyna się to od okrycia lub systemu okryć, które powinny być stosowane po każdej kąpieli. Zaraz po zainstalowaniu jacuzzi ogrodowego konieczne będzie również zainstalowanie wydajnego systemu filtracji (zazwyczaj dostarczanego wraz ze urządzeniem) oraz regularna dezynfekcja wody (za pomocą bromu lub chloru) i utrzymywanie jej poziomu pH za pomocą specjalistycznych produktów. Na koniec należy co jakiś czas dokładnie wyczyścić jacuzzi, zbiornik do linii wody łącznie z filtrem i urządzeniami technicznymi. Na co dzień nie zapominajmy wziąć prysznica na świeżym powietrzu przed każdą kąpielą, aby nie zanieczyszczać wody w jacuzzi.