Zara Home dywany – na co zwrócić uwagę przy jego wyborze?

Nie wszyscy sobie zdają sprawę, jaką bardzo ważną kwestią jest dobranie dywanu odpowiedniego do konkretnego pomieszczenia. Dywan, który jest dobrze dobrany może wręcz zaczarować nasze wnętrze. Jednak dywan źle dobrany zrujnować może całe piękno naszego domu. Przyjrzyjmy się dokładnie ofercie jaką jest Zara Home dywany.

Kolor dywanu

Analizując ofertę Zara Home dywany w pierwszej kolejności zwróćmy uwagę na kolor. Jest to takie ważne, ponieważ kolor dywanu dostosowujemy do przyjętych ogólne zasad łączenia kolorów. Kolor dywanu łączyć powinien wszelkie inne kolory, które się pojawiają w naszym wnętrzu. Na uwadze musimy mieć dwie zasady, które zostały przyjęte już dawno. Dywany jasne wizualnie powiększają nasze pomieszczenie. Z kolei dywany ciemniejsze znacznie je pomniejszają. Przeznaczenie dywanu oraz to, w jakim pomieszczeniu się będzie znajdować jest niezmiernie ważne. Dywanu jasnego lepiej nie umieszczajmy w przedpokoju, ponieważ znacznie więcej czasu spędzimy na jego doprowadzeniu do czystości niż na cieszeniu się z posiadania jego.

Rozmiar dywanu

Błędem niezmiernie częstym, który popełniamy przy wyborze dywanu jest także jego wybór o rozmiarze niewłaściwym. Jeśli powiększyć chcemy pomieszczenie, to zainwestujmy w duży dywan, który jest jasny. Jeśli z kolei chcemy wydzielić strefy poszczególne w pomieszczeniu, to skusić się powinniśmy na kilka mniejszych dywanów. Stan podłogi także jest aspektem niezwykle ważnym przy wyborze rozmiaru dywanu. Jeśli podłogi nasze są niezniszczone to dywan podkreślić ma tylko ich piękno. W związku z tym nie powinien one być za duży. Natomiast w przypadku podłogi zniszczonej dobieramy taki rozmiar, aby zakryć mankamenty ewentualne.

Wzór dywanu

W wypadku tym zasad jest niezmiernie prosta. Im wzorów więcej znajduje się w naszym pomieszczeniu (dodatki, zasłony czy też wzorzyste meble), tym dywan powinien być o wiele mniej wzorzysty. Jeśli natomiast pomieszczenie jest stonowane, to pozwolić sobie możemy na dywan wzorzysty, który ożywi jednocześnie całe nasze wnętrze.

Niezmiernie ważna jest także wysokość runa. Jeśli dywan ma być do celów znacznie bardziej praktycznych oraz do pomieszczeń ze sporym natężeniem ruchu to wybierać powinniśmy dywany z włosiem krótkim. O ile w salonie czy też sypialni sprawdzi się idealnie dywan puszysty oraz miękki, to w przedpokoju, czy też w jadalni raczej sprawdzają się dywany o niskim runie. Taki dywan jest łatwy w czyszczeniu oraz odporny na zanieczyszczenia.

Wybór oczywiście należy tylko i wyłącznie do nas.