Zara Home zapachy – jakie zapachy warto wybrać do domu?

Zara Home zapachy do domu nadają naszemu wnętrzu bardzo przyjemny aromat cytrusów, lawendy, cedru czy też wanilii. Mają ona odprężające oraz kojące działanie. Do tego neutralizują woń niepożądaną zwierząt domowych, gotowania czy też dymu papierosowego. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego zapachu do domu?

Zapachowe olejki

Zara Home zapachy w formie zapachowych olejków do naszego domu wprowadzają bardzo miły aromat, a do tego mają prozdrowotne właściwości oraz także powietrze dezynfekujące. Mogą z dużym powodzeniem konkurować ze świecami popularnymi, kadzidełkami czy też saszetkami. Jak należy je stosować? Najlepiej po prostu wlać kilkanaście kropelek zapachowego olejku do kominka specjalnego. Bezpośrednio po zapaleniu świeczki woda razem z olejkiem paruje. Tym samym nadaje wnętrzu bardzo przyjemną woń. Olejki zapachowe naturalne możemy także wykorzystać do odświeżenia saszetek zapachowych zużytych do szaf czy też nasączyć nimi wszelkie przedmioty użytku codziennie, takie jak pościel czy też ręczniki.

Całkiem innym rodzaje zapachów są tak zwane dyfuzory. Są to patyczki rattanowe, które umieszcza się w butelce, które jest wykonana ze szkła czy też z ceramiki, do której się nalewa wybrany zapachowy olejek. Patyczki są wyposażone w kanaliki. Dzięki nim aromat się przenosi do góry patyczka, a olejek się paruje oraz przedostaje bezpośrednio do powietrza. Dyfuzor ma ogromną zaletę. Wytwarza zapach trwały do domu, ponieważ uwalniany aromat jest cały czas. Jest to rozwiązanie niezmiernie bezpieczne. Nie wymagają w żadnym wypadku płomienia czy też ogrzewania ciągłego. Sprawdza się jako zapach przeznaczony do pokoju dziecięcego, przestrzeni biurowej czy też do łazienki. Olejkami najbardziej znanymi są: olejek cedrowy, eukaliptusowy, olejek z herbacianego drzewa, sandałowy, jodłowy, różany, lawendowy, paczulowy czy też bergamotowy.

Jaki wybrać zapach do szaf?

Zanim wybierzemy zapach odpowiedni do szafy, to powinniśmy ją odpowiednio uporządkować. Ubrania muszą być luźno ułożone. Brak cyrkulacji odpowiedniej powietrza spowodować może, że ubrania po prosty przejdą zapachem stęchlizny. Co więcej musimy raz na kilka dni otwierać drzwi szafy po to, aby się przewietrzyło. Wybieranymi najchętniej aromatami do szafy są zapachy naturalne oraz produkty, które wykorzystywane są w domu. Możemy zatem w szafie umieścić na przykład woreczki z herbatą (z dosłownie kilkoma kroplami zapachowego olejku), saszetki zapachowe pełne kwiatowego suszu, naczynie z łyżeczką kawy czy też woreczek z solą do kąpieli, aby wnętrze samego mebla nabrało aromatu wyjątkowego.