Zlew z widocznym frontem – do której kuchni pasuje?

Zlew z widocznym frontem kojarzy się nam z dawnym stylem, jednak czy słusznie? Piękna oraz ceramiczna misa stanowiła akcent efektowny, którego się nie dało wręcz nie zauważyć. Obecnie decydujemy się coraz chętniej na zlew z tak zwanym fartuchem we wnętrzach nowoczesnych, ale jest to faktycznie dobra opcja? Do jakich kuchni taki zlew pasuje? Jakie ma zalety? Sprawdźmy to.

Do nowoczesnych kuchni

Zlewozmywak tak naprawdę jest jednym z najważniejszych elementów w naszej kuchni. Wybór zlewu odpowiedniego jest zatem kluczową kwestią przy urządzaniu oraz projektowaniu kuchni. Dlatego też warto przemyśleć dobrze, na jakim wyglądzie oraz także funkcjami zlewu nam najbardziej zależy.

Na rynku mamy dostępne zlewu jednokomorowe, półtorakomorowe oraz także dwukomorowe. Jeśli spędzamy dużo czasu w kuchni, nie mamy zmywarki, a za to mamy dużą rodzinę, wybrać najlepiej dwukomorowy zlewozmywak. W przypadku, kiedy korzystamy z kuchni sporadycznie czy też właśnie zakupiliśmy zmywarkę, to jednokomorowy zlew powinien w zupełności wystarczyć.

Zlew z widocznym frontem jest kojarzony raczej z wnętrzami rustykalnymi, retro oraz utrzymanymi w prowansalskim styli, chociaż coraz to chętniej wybiera się go do minimalistycznych oraz nowoczesnych kuchni. Ceramiczny zlew z frontem widocznym, błyszczący oraz biały dodać może wnętrzu nieco elegancji. Do tego uzyskamy wrażenie ładu oraz czystości. Poza tym, zlew z frontem widocznym komponuje się dobrze z jasnym oraz drewnianym blatem.

Czy warto postawić na zlew z widocznym frontem?

Zlew nakładany, z frontem widocznym to rozwiązanie, które ma naprawdę sporo zalet. Zlewozmywak modułowy bardzo łatwo się montuje. Na pewno poradzimy sobie z tym samodzielnie, nie mając nawet sporej wprawy w majsterkowaniu domowym. Zlew tego typu, jak nam podpowiada sama nazwa, nakłada się na szafkę gotową.

Na rynku spotkać można fronty z wykończeniem ozdobnym w formie kwiatów stylizowanych czy też wzorów geometrycznych. Jednak zaznaczyć warto, że zlewy nakładane wykonane z granitu dają spore możliwości dekoracyjne niż ceramiczne zlewy.

Zlew z frontem widocznym spełnia także niezwykle ważną funkcję praktyczną. Rozwiązanie tego typu pozwala nam stanąć o wiele bliżej zlewozmywaka, dzięki czemu nie trzeba się wyginać ani też schylać podczas mycia naczyń, ponieważ od samej krawędzi zlewu nas nie oddziela blat czy też szafka. Poza tym, zlew z fartuchem wyeksponowanym chroni przez zabrudzeniami oraz jest o wiele bardziej odporny na uszkodzenia niż front wykonany chociażby z drewna czy też innego tworzywa.