Zobacz, na co musisz zwrócić uwagę kupując nieruchomość pod inwestycję!

Inwestować pieniądze możemy na wiele, różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych form jest lokowanie ich w nieruchomościach. Trend ten utrzymuje się od wielu lat i z pewnością nie ma zamiaru zejść z piedestału. Nie ma w tym nic dziwnego, wartość ziemi oraz nieruchomości z roku na rok wzrasta, co oznacza, że będziemy mogli je sprzedać z zyskiem. Jednak, aby pomnożyć własny kapitał należy podjąć odpowiednie i przemyślane kroki. Z pewnością każdy z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że rynek nieruchomości nie należy do najprostszych do zrozumienia. Jego realia zmieniają się bardzo szybko, a mnogość czynników niezbędnych do uwzględnienia sprawia, że należy bardzo uważać, aby nie popełnić błędów. Z uwagi na to, coraz większa ilość osób decyduje się na współpracę z agencją nieruchomości. Oczywiście w dalszym ciągu nie warto rezygnować z pozyskiwania wiedzy na temat rynku, ponieważ dzięki temu będziemy posiadać szerszy ogląd sytuacji. Dodając do tego usługi doświadczonego pośrednika, inwestycja rzeczywiście będzie w pełni opłacalna.

Lokalizacja

Pierwszym z czynników, który bez wątpienia jest jednym z najważniejszych, jest oczywiście lokalizacja. Położenie danej nieruchomości jest istotne pod wieloma względami, które sprawiają, że inwestycję będziemy mogli nazwać opłacalną. W większych miastach, gdzie niezbędnym jest lokalizacja blisko węzłów komunikacyjnych umożliwiających sprawne poruszanie się, to podstawowe kryterium. Warto przemyśleć kwestie garażu podziemnego czy bliskości komunikacji miejskiej, które będą wpływać na grupę docelową, do której kierowana będzie oferta. Nieruchomości możemy poszukiwać również w dzielnicach, gdzie znajdują się korporacje czy uniwersytety. W zależności od tego na co się zdecydujemy, musimy liczyć się z rozbieżnością cen. W najbardziej atrakcyjnych okolicach wartość mieszkań będzie o wiele większa. Z uwagi na to, należy skonfrontować to z własnymi możliwościami finansowymi. Agencja nieruchomości na pewno będzie w tej sytuacji dużym ułatwieniem i za pośrednictwem świadczonych przez nią usług mamy szansę na znalezienie mieszkania w idealnej lokalizacji.

Metraż i liczba pokoi

Decydując się na zakup mieszkania w celach inwestycyjnych z pewnością chcemy w jak najkrótszym czasie je wynająć. Z tego powodu, bardzo ważna jest nieustanna obserwacja rynku oraz zauważanie tendencji, które się na nim kształtują. Warto na własną rękę pozyskiwać takie informacje, ale równocześnie korzystać z pomocy agencji nieruchomości. W większych miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, najczęściej wynajmowane są mniejsze mieszkania, których metraż nie przekracza 50 m2 . Zazwyczaj składają się one z trzech pokoi. Dzieje się tak dlatego, że do takich miast przeprowadzają się w głównej mierze młode osoby, z czego niektóre z nich posiadają już dziecko. Oprócz takich mieszkań, dobrym rozwiązaniem są również kawalerki. Jeśli są zlokalizowane w skomunikowanym miejscu, tym bardziej będą rewelacyjną inwestycją. Warto więc decydować się na mieszkania o mniejszym metrażu z większą liczbą pokoi lub kawalerki, które będą najchętniej wynajmowane.

Pomyśl o najemcy

Szukając nieruchomości, która ma generować zyski, nie możemy zapomnieć o tym, żeby była ona dostosowana do potencjalnych najemców, a nie do nas. Z tego powodu, nie powinniśmy oceniać go z punktu widzenia naszych wymagań i preferencji, a raczej spojrzeć na mieszkanie z szerszej perspektywy. Jeśli mieści się ono w pobliżu uniwersytetu bądź dojazd do niego jest szybki, warto pomyśleć o studentach. Ich potrzeby będą z pewnością całkowicie odmienne od naszych. Oprócz tego, że metraż oraz liczba pokoi powinny być dopasowane do tych wymagań, również i wystrój powinien być odpowiednio dostosowany. Jeżeli nie jest nam łatwo w taki sposób spojrzeć na zakupione mieszkanie, z pewnością agencja nieruchomości okaże się tu bardzo pomocna.