Gięcie blach – opcje kształtowania blachy

Blacha to jeden z najczęściej używanych materiałów w przemyśle ciężkim, ale nie tylko. W końcu z blachy tworzymy różnego rodzaju konstrukcje, także budowlane, montujemy je jako elementy ochronne i obudowę maszyn, a nawet stosujemy w celu zabezpieczania innych.

Dlatego też blacha to bardzo pożądany na rynku produkt, a możliwości nadania jej odpowiedniego kształtu, czyli gięcie blach (Warszawa to wiele ofert tego typu) sprawia, że blacha jest świetną alternatywą dla wielu różnych materiałów, a także wykonywane są z niej produkty, nie do zastąpienia i zrobienia za pomocą innego surowca.

Gięcie blach w Warszawie – walcowanie blachy, czyli najczęstsza metoda kształtowania arkuszy

Profesjonalne walcowanie blachy za pomocą nowoczesnych maszyn to jedna z metod nadawanie blasze pożądanego kształtu przydatnego w konkretnym jej użytku. Jest to też najczęstsza metoda na między innymi tworzenie orurowania i innych elementów, które mają przyjąć zaokrąglony kształt. Walcowanie blachy polega na tym, że arkusz jest przepuszczany i rozciągany pomiędzy walcami. Stąd gięcie blach Warszawa za pomocą walcowania to zawsze okrągłe lub półokrągłe kształty. Można wyobrazić sobie, co możemy uzyskać, biorąc pod uwagę to, jaki może być układ walców. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, walcowanie blachy może przebiegać na kilka różnych sposobów, a każdy z nich różni się układem arkusza względem klatek roboczych. W procesie walcowania blachy można używać blach nawet kilkunastomilimetrowych i tworzyć walce, rury, stożki nawet o metrowych średnicach, a także doprowadzać arkusze wyłącznie do odpowiedniego, potrzebnego falowania.

Gięcie blach – krępowanie blachy – co to jest?

Krępowanie blachy to kolejna metoda, jaką oferuję dobra firma zajmująca się gięciem blach w Warszawie. Podczas procesów nadawania blasze odpowiedniego, wymaganego przez klienta kształtu, blacha krępowana nie traci swoich wymiarów poprzecznych. Metoda ta pozwala także na tworzenie nawet pojedynczych arkuszy konkretnie ukształtowanej blachy bez strat materiałowych. Krępowanie blach, czyli gięcie ich do odpowiedniego kształtu za pomocą odpowiednich maszyn pozwala na uzyskanie arkuszy nawet z tak twardych materiałów, jak stal. Oprócz tego mogą być gięte także inne rodzaje blach, takie jak ocynkowane trapezowe, żeberkowane i platerowane, bez uszkadzania ich powierzchni. Wszystko pod naciskiem kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu ton pozwalających na dogięcie tak twardego materiału.