Black Red White szafy – o czym należy pamiętać przy ich wyborze?

Co jak co, ale Black Red White szafy są jednym z mebli najważniejszych w naszym mieszkaniu. To właśnie w szafie pomieścimy wszelkie rzeczy, te które są potrzebne na co dzień, jak i także te, których używamy od czasu do czasu. Jest bardzo wiele czynników, na które musimy zwrócić uwagę przy jej wyborze. Zapoznajmy się koniecznie z najważniejszymi aspektami.

Miejsce dostępne na szafę

Gdy decydujemy się na Black Red White szafy, musimy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę to, gdzie dana szafa będzie stała. Jeśli jest to poddasze ze sporymi skosami, to fragment ten możemy wykorzystać na szafę właśnie ze skosem pozostawioną z jednej, jak i także z drugiej strony. Skos niewątpliwie ogranicza znacznie ergonomię, dlatego też zamiast otwieranej tradycyjnie szafy zdecydować się można na projekt takiej, która nam poniekąd przypomina szafkę cargo. W takiej sytuacji przestrzeń ze skosami może zostać odpowiednio wykorzystana. Z kolei w przedpokoju zdecydować się można na szafy wysokie, które sięgają niemal pod sam sufit. Dzięki temu będziemy mogli w niej pomieścić wszelkie rzeczy. O dostęp do rzeczy, które są położone wyżej nie musimy się martwić, a to na pewno za sprawą mechanizmu użytego.

Rodzaj mechanizmu

Gdy wybieramy szafy na zamówienie, to mamy ten komfort, aby wszelkie elementy można było wykonać według pomysłu własnego. Także to dotyczy samego mechanizmu otwierania szafy. Można się zasadniczo zdecydować na mechanizm przesuwny, który się sprawdzi w sypialniach mniejszych, salonach, przedpokojach, jak i także mechanizm uchylny, a więc szafę tradycyjną z jednymi drzwiami czy też dwoma czy też kilkoma skrzydłami rozwieranymi. Jest jednak jeszcze jedna możliwość ciekawa, a więc harmonijkowe drzwi. W przypadku takich nie potrzebujemy zbyt dużo użytkowej przestrzeni, aby móc zapewnić ergonomię takowego mebla.

Design korpusów oraz frontu szafy

Jeśli już mamy wybrany kształt szafy oraz także mechanizm wybrany, to przede wszystkim bardzo ważny jest dobór materiałów na korpusy oraz na frontu. Oczywiście popularna  w przypadku wolnostojących szaf jest meblowa płyta. Z kolei we wnękowe szafy zamykane są najczęściej przesuwnymi drzwiami z wypełnieniem szkła czy też drewnopodobnego tworzywa. W przypadku przesuwnych szaf ze szkłem może to być po prostu lustro tradycyjne, a do tego meblowa płyta, jednak cała powierzchnia wykonana może być równie dobrze ze szkła wzmocnionego czy też z wybraną naniesioną grafiką. Korpusy wolnostojących szaf na zamówienie tworzyć mogą całość monochromatyczną z frontami czy też stanowić kontrast dla nich.