Ciekawe pomysły na aranżacje w stylu loft

Styl loftowy wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Loft to w zasadzie dawne pomieszczenie magazynowe bądź przemysłowe, które zostało przekształcone w mieszkanie. Typowe dla niego są duże, otwarte przestrzenie, wysokie sufity i niemal całkowity brak ścian wydzielających poszczególne pomieszczenia. Aranżacje w stylu loft kojarzą się z betonowymi ścianami i podłogami, które mogą być mało przytulne. Jednak wcale tak nie musi być.

Aranżacje w stylu loft – na co się zdecydować?

Styl loftowy jest surowy i eklektyczny. Często wykorzystywane są w nim elementy industrialne, które wyglądają na niedokończone. Strzałem w dziesiątkę są tutaj meble retro i vintage oraz betonowe ściany. We wnętrzach loftowych często stawia się także na styl modernistyczny wykorzystujący beton, stal i szkło. 

We wnętrzach industrialnych dominują proste, duże i otwarte meble. Regały często sięgają sufitu, a stoły oparte są na metalowych nogach. Warto też wspomnieć o odpowiednim oświetleniu. Świetnie sprawdzają się tu sporych rozmiarów metalowe lampy, jak i same żarówki. 

Modny loft w wersji glamour

Tworząc aranżację w stylu loft, wykorzystać możesz elementy typowe dla stylistyki glamour np. złote dodatki. Sprawdzą się efektowne lampy, wazy i inne dekoracje. Złoto idzie często w parze ze srebrem i kryształami. Efekt wzmocnisz stylowymi siedziskami obitymi pikowanymi tkaninami. Okazuje się, że połączenie mebli industrialnych ze stylem glamour daje niezwykle ciekawe rezultaty. Eleganckie, luksusowe elementy są w stanie doskonale uzupełnić surowość typową dla loftu. 

Loft a styl skandynawski – czy to dobre połączenie?

Czy można połączyć styl industrialny ze skandynawskim? Oczywiście – w ten sposób tworzy się tzw. scandi loft. W tym przypadku warto sięgnąć po siedziska w kolorze bieli, beżu lub pastelowe. Jasne barwy sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Dopełniają je doskonale meble wykonane z drewna. Postawić można też na bardziej intensywne kolory, ale głównie w kontekście dodatków. Mimo wszystko nie należy zapominać o elementach typowo loftowych np. ceglastych ścianach. 

Klimat Prowansji w lofcie

W tym przypadku duże znaczenie mają: pastelowa kolorystyka i delikatne oświetlenie. Aranżacje w stylu loft można połączyć z modną stylistyką prowansalską. Zestawienie surowości z romantyzmem to rozwiązanie skierowane dla nieco odważniejszych osób, które lubią nieoczywiste połączenia. 

Więcej ciekawych pomysłów na aranżacje w stylu loft znajdziesz we wpisach blogowych https://sw-design.pl/pl/n/list. Zapraszamy do dalszego poszukiwania inspiracji!