Szukasz wyjątkowej ozdoby tortu? Postaw na topper!

Tort to doprawdy niezwykły deser. Ciasto składające się z kilku warstw puszystego biszkoptu przełożonego pysznym kremem zachwyca swoim smakiem. To dzieło sztuki cukierniczej praktycznie od zawsze kojarzone jest ze szczególnymi uroczystościami. Tort ma w końcu uświetniać ważne w naszym życiu wydarzenia. Z tego względu musi zachwycać zarówno smakiem, jak i wyglądem. Jednym z elementów dekoracyjnych ciasta może być gustowny topper. Więcej informacji na jego temat znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Topper na tort – co to takiego?

Zacznijmy od wyjaśnienia sobie tego, czym ów topper w ogóle jest. Ta brzmiąca obco nazwa może Ci bowiem niewiele mówić. Mianowicie jest to ozdoba, którą umieszcza się na samej górze tortu. Zazwyczaj przybiera ona formę jakiegoś ciekawego kształtu, cyferki, napisu czy zarysu postaci. Oprócz tego topper posiada również bolec, dzięki któremu można umieścić dekorację na górze ciasta.

Popularnością cieszą się również tzw. toppery na bok tortu. Nie posiadają one szpikulca, a ich wysokość dopasowuje się do wysokości piętra deseru. Ozdobę można przykleić do boku ciasta za pomocą rozpuszczonej czekolady czy syropu kukurydzianego lub glukozowego.

Oba rodzaje dekoracji wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które nadają się do kontaktu z żywnością. Najczęściej jest to drewniana sklejka lub plexi. Przy wykonywaniu tego rodzaju dekoracji bardzo ważna jest również dokładność. Staranne wycięcie będzie przekładało się bowiem na całą urodę toppera.

Na jakie okazje sprawdzi się topper?

Torty przygotowuje się na wiele różnych ważnych uroczystości i wydarzeń. Taka rozmaitość okazji powoduje, że bez problemu znajdziesz topper, który będzie pasował do jednej z nich. Sklepy z dekoracjami prześcigają się w wymyślaniu najpiękniejszych wzorów tych wyjątkowych ozdób. Jednym z nich jest np. e-sklep Miniowe Formy 3D, którego ofertę znajdziesz tutaj – https://mf3d.com.pl/toppery-do-tortu. W asortymencie czekają na Ciebie toppery odpowiednie na przeróżne, nawet najbardziej nietypowe okazje.

Urodziny

Często wybieraną dekoracją na tort urodzinowy jest topper z liczbą, która ma symbolizować wiek solenizanta. Popularne są również bardziej spersonalizowane kombinacje, w których oprócz wieku podaje się także imię. Bardzo ciekawymi topperami są te nawiązujące do zajęcia lub pasji solenizanta. Może być to np. dekoracja w kształcie samochodu, strażaka lub piłkarza.

Ślub

Toppery cieszą się niezwykłą wprost popularnością w przypadku tortów weselnych. Zazwyczaj młodzi decydują się na ozdobne napisy. Mogą być to imiona pary lub po prostu hasło „Państwo Młodzi”.

Chrzciny i komunia

Toppery bardzo często zdobią też torty komunijne lub te robione na przyjęcie z okazji chrztu. Zazwyczaj wybierane są napisy, które wprost mówią o okazji. Można wzbogacić je także imieniem dziecka. Popularne są też kształty hostii, gołębicy lub prostego krzyża.