Jak wybrać girlandy świetlne do ogrodu? Podpowiadamy

Przydomowy ogród może być przyjemnie i funkcjonalnie zaaranżowany – warunkiem jest jednak prawidłowe oświetlenie tego miejsca. Jedną z najmodniejszych propozycji ostatnich sezonów są bez wątpienia girlandy świetlne. To niepozorne elementy, które mogą odmienić charakter każdej przestrzeni i sprawić, że ogród zyska na przytulności. Jak wybrać girlandy świetlne i czym kierować się podczas zakupów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Girlandy świetlne do ogrodu – dlaczego warto uwzględnić je w aranżacji?

Oświetlenie w ogrodzie pełni dwie podstawowe funkcje. Musi być praktyczne, czyli zapewniać dobrą widoczność w użytkowanym obszarze, ale powinno być też ciekawym dodatkiem dekoracyjnym. Właściwie dobrane dodaje otoczeniu charakteru i podkreśla panujący w nim nastrój. Właśnie dlatego tak często wybiera się girlandy świetlne. Ich dużą zaletą jest możliwość stworzenia wymarzonej aranżacji. Samodzielnie dokonujesz bowiem wyboru w kwestii tego, jak mają się prezentować i jakie światło mają emitować – ciepłe, zimne, mocne, przyciemnione, czy może nawet kolorowe. Dzięki temu bez trudu zbudujesz nastrój i podkreślisz atuty tej przestrzeni.

Jak możesz wykorzystać girlandy świetlne?

Aranżacja z wykorzystaniem girland świetlnych może mieć taką formę, jaka jest Ci w danym momencie potrzebna. Ten rodzaj oświetlenia doskonale sprawdzi się zatem jako stała dekoracja ogrodu na co dzień. Możesz rozwiesić ją swobodnie na drzewach, by zapewnić światło w miejscach, do których klasyczne źródła światła nie sięgają. Dzięki temu wyeksponujesz najmocniejsze strony tej przestrzeni.

Girlandy świetlne mogą przybrać również elegancką formę. Zawieszenie ich w przydomowej altanie to praktyczne rozwiązanie, szczególnie jeśli obiekt znajduje się w dalekiej odległości od domu i trudno uwzględnić w nim inne źródła światła. Girlandy są często wykorzystywane podczas ważnych uroczystości rodzinnych. Wystarczy wówczas wymienić stosowane na co dzień żarówki na specjalne, emitujące światło w różnych kolorach.

Jak wybrać girlandy świetlne do ogrodu?

Girlandy świetlne są często wybieranym sposobem oświetlenia ze względu na możliwość całkowitego dopasowania ich do swoich potrzeb. W profesjonalnych sklepach, takich jak np. https://www.newled.pl/pl/c/Girlandy-ogrodowe-IP44-bez-zarowek/3, możesz zaprojektować wymarzoną ozdobę od A do Z. Wystarczy jedynie zmierzyć potrzebną długość kabla zasilającego i podać kolor sznura. Zaplanuj także rozstaw oprawek – ten parametr ma duże znaczenie w kolejnym etapie realizacji Twojego pomysłu, czyli podczas wyboru żarówek. Musisz także wybrać, jakie zakończenie ma mieć Twoja girlanda. Zazwyczaj istnieją dwie możliwości – haczyk lub gniazdko przelotowe, za pomocą którego możesz dalej rozbudowywać i łączyć ze sobą kolejne ozdoby. 

Dopasowana do Twoich potrzeb girlanda świetlna może być niezwykle efektowną dekoracją. Pamiętaj jednak, by wybrane przez Ciebie akcesoria świetlne były przeznaczone do zawieszenia na zewnątrz, czyli wyróżniały się stopniem ochrony IP44. Dzięki temu możesz mieć pewność, że będą odporne na zmienne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz czy wiatr.