Komoda glamour – kolory, cechy, sposoby wykończenia

Komoda w stylu glamour jest jednym z absolutnie kluczowych elementów aranżacji, który wnętrzom dodaje klasy i szyku! Trudno wyobrazić sobie apartament glamour bez tego mebla, a nawet bez kilku jego wersji. Osobne komody można bowiem umieścić w salonie, sypialni ale i w innych mieszkalnych pomieszczeniach. Od czego zacząć i jak dopasować ten mebel do urządzanego wnętrza?

Jak powinna się prezentować komoda glamour?

Odpowiedni dobór komody należy w przypadku stylu glamour zacząć od zrozumienia jego sensu i głównych wyznaczników. W odróżnieniu od większości znanych i popularnych dzisiaj metod aranżacji, glamour to swoista elegancja w czystym wydaniu. Mało tego, misją tego stylu nie jest stricte użytkowa czy relaksacyjna rola mieszkania, ale jego wizualna prezentacja! Glamour jest wszystkim tym, co piękne, szykowne, drogie, wyglądające bogato i mieniące się zdecydowanym połyskiem. Tu nie ma miejsca na przypadkowy dobór mebli, dodatków, ani nawet kolorów ścian. Glam znaczy lśnić – i pod tym właśnie kątem dobiera się tutaj każdy detal aranżacji.

Komoda glamour to:

  • Stylowa forma, która daleka jest od standardów „zwykłego” mieszkania
  • Zdecydowany połysk frontów w szufladach, bez względu na to, czy są one białe, czarne, złote, srebrne czy wyróżniają się intensywnymi barwami pełnymi energetycznej siły (fiolet, głęboka zieleń, soczysta wiśnia, oszałamiająca limonka itd.)
  • Nóżki, nóżki i jeszcze raz nóżki! Idealna komoda do wnętrz glamour nigdy nie stoi wprost na podłodze, a opiera się na stylowych nóżkach: krótkich, mocnych i masywnych, wyższych i wygiętych jak w dawnym pałacu, łukowatych i fantazyjnie falistych – jak z francuskiego stylu ludwikowskiego lub wykończonych w złotych ornamentach
  • Szykowne uchwyty szuflad: koniecznie w połyskującym złocie lub srebrze. Ten mały detal ma ważną rolę dekoracyjną, dlatego nie może być np. nieoheblowanym drewnem czy zwykłą kulką bez większego wyrazu
  • Idealnie gładki blat, w którym z racji jego lustrzanego połysku, odbija się to, co na komodzie postawimy.

Kluczem do zrozumienia doboru komody do wnętrza glamour powinno być jedno konkretne słowo: blichtr. Jeśli pierwszym wrażeniem, jakie mamy na widok komody jest właśnie blichtr i przepych, to znaczy że trafiliśmy w mebel idealny. Na koniec, warto pamiętać, by kolor komody dobrać do otaczających ją ścian czy innych wykończeń. Unikać należy monotonii barw i nijakości, a postawić bardziej na kontrasty, ciekawe zestawienia bieli i czerni oraz barwne dodatki wyglądające tak, jakby wyjęto je prosto z amerykańskiego filmu o pięknych i bogatych.