Miskant chiński Morning Light – co należy o niej wiedzieć?

Miskant chiński Morning Light znajduje swoje zastosowanie w ogrodzie oraz w przestrzeni publicznej. Zachwyca nas oryginalnym pokrojem. Odmiana ta wyróżnia się wybarwieniem efektownym długich liści wąskich. Ich obrzeżenie białe oraz także jasny pas wzdłuż unerwienia środkowego, nadają roślinie znacznej lekkości.

Sadzenie rośliny Miskant chiński Morning Light

Trawa ozdobna Miskant chiński Morning Light zawdzięcza swoją nazwę szczególnie przepięknemu wyglądowi o poranku, gdy pierwsze promienie słońca wydobywają urodę bardzo wąskich liści, mieniących się na tle zieleni ogrodowej srebrzystością. Jej źdźbła się przewieszają w ¾ wysokości, przypominają z daleka wodotrysk srebrny. Odmiana Morning Light bardzo rzadko kwitnie, a gdy to się stanie, nad kępą jasną trwa pojawiają się wiechy różowe, które pozostają do wiosny na miskancie.

Rynek nam oferuje sadzonki trawy, które są ukorzenione w doniczkach. Jest to sposób najłatwiejszy na pozyskanie roślin młodych, które są gotowe do zasadzenia w ogrodzie. Odmiana Miskant Morning Light preferuje słoneczne stanowiska oraz lekko zacienione. Sadzenie przeprowadzamy od miesiąca kwietnia do września. Koniecznie musi to być ziemia przepuszczalna oraz żyzna, o lekko kwaśnym do zasadowego lekko odczynie Ph z samą dbałością o utrzymanie wilgotności stałej gleby.

Miskant chiński Morning Light i jego pielęgnacja

Musimy pamiętać o tym, że trawa się rozrasta dosyć szeroki, a więc zapewnić musimy odpowiednio dużo miejsca na jej rozwój swobodny. Najlepsza rozstawa to około sto centymetrów pomiędzy roślinami. Rozstawa co siedemdziesiąt pięć centymetrów sprawi, że uzyskamy rodzaj naprawdę wspaniałego żywopłotu. W pierwszym roku uprawy naszej sadzonki należy ją dokładnie zabezpieczyć na zimę. Gdy trawa jest już dojrzała to staje się w pełni mrozoodporna. Jeśli poszukujemy więcej porad oraz inspiracji, to koniecznie przejrzyjmy różnego rodzaju blogi ogrodowe.

Miskant chiński „Morning Light” nie wymaga zabiegów szczególnych pielęgnacyjnych. Wiosną trawy przycina się nisko nad ziemią. Jej wysokość powinna sięgać około dziesięciu centymetrów. Młode rośliny należy chronić na zimę przez samym spadkiem temperatur, a podczas upałów podłoże należy nawadniać. Odmianę zasilamy co jakieś trzy do czterech lat, rozkładając wokół nasz kompost i w ten sposób dostarczamy naszym przepięknym trawom potrzebnych oraz odżywczych składników.

Gdy zapamiętamy sobie wszelkie powyższe porady oraz zasady, to na pewno poradzimy sobie z uprawą tych przepięknych traw ozdobnych.