Na co warto zwrócić uwagę wybierając oświetlenie do domu i na zewnątrz

Stworzenie gustownej i klimatycznej aranżacji to zadanie, z którym mierzą się architekci oraz osoby, które są w trakcie urządzania swojego mieszkania. Aby mieszkanie wyglądało elegancko i stylowo bardzo ważnym elementem są kolory ścian, meble oraz dodatki. Jednak to nie wszystko, na co powinniśmy zwrócić uwagę. Wisienką na torcie podczas urządzania mieszkania jest wybór odpowiedniego oświetlenia, które nada pomieszczeniu charakteru.

Idealne oświetlenie do Twojego mieszkania

Wybierając oświetlenie najważniejszą rzeczą jest to, gdzie będzie ono ulokowane oraz jak duży metraż mamy do dyspozycji. W sypialniach, pokojach dziecięcych oraz salonach najlepiej sprawdzą się lampy sufitowe zamontowane na samym środku pomieszczenia. W ten sposób nasz pokój będzie równomiernie oświetlony, a całe pomieszczenie będzie wyglądało stylowo. Takie rozwiązanie sprawdza się praktycznie w każdym domu lub mieszkaniu. Oczywiście wiele osób decyduje się na dodatkowe oświetlenie punktowe, które będzie delikatniejsze i sprawdzi się szczególnie wieczorami. W ofercie sklepu Iskierka znaleźć można kinkiety, halogeny, lampki oraz nowoczesne oświetlenie LED.

Lampy przed domem – jak wybrać odpowiednie oświetlenie?

Oświetlenie zewnętrze to bardzo istotny element, który wpływa na nasze bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z ogrodu. Obecnie znajdziemy wiele rozwiązań oświetlenia naszego domu lub tarasu. Do najpopularniejszych należą podświetlenie montowane w podbitce dachowej. Coraz częstszym wyborem jest również podświetlenie w kostce lub na trawniku pod budynkiem. Takie rozwiązanie wygląda niezwykle efektownie. Na etapie budowy domu warto zastanowić się nad oświetleniem elewacyjnym, który daje możliwość montażu dowolnego, ozdobnego kinkietu, który stanowi również element dekoracyjny posesji.

Oświetlenie solarne – nowoczesny sposób oświetlenia

Oświetlenie solarne to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wtedy, kiedy na pomysł zamontowania dodatkowego oświetlenia wpadniemy na samym końcu. Lampy solarne nie wymagają zasilania sieciowego, więc nie musimy martwić się dodatkowymi kablami czy gniazdkiem zasilającym. Sprawdzi się zarówno do podświetlenia domu, warsztatu czy ogrodu. Największą zaletą lamp solarnych jest to, że są źródłem darmowego oświetlenia i są idealnym rozwiązaniem do miejsc, w których założenie klasycznej instalacji nie jest możliwe.


Na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierając oświetlenie zewnętrzne?

Aby oświetlenie zewnętrzne spełniało swoją rolę należy wybrać produkty, które przeznaczone są do montażu zewnętrznego. Jest to niezwykle ważne, ponieważ oświetlenie zewnętrzne narażone jest na czynniki atmosferyczne, dużą wilgotność oraz wahania temperatur. Wybierając oświetlenie do naszego ogrodu warto również zwrócić uwagę na klasę szczelności oznaczoną symbolem IP. W internetowym sklepie Iskierka znajdziecie szeroki wybór oświetlenia do domu i ogrodu. Warto również zwrócić uwagę na barwę światła. Do wyboru Klienci sklepu internetowego Iskierka mają: światło ciepłe – w żółtawych odcieniach, światło naturalne, światło zimne – posiadające białe wybarwienie, nadające dosyć surowy klimat. Odpowiedni kolor światła powinien być dobrany do gustu Klienta oraz stylu budynku.