Parkiet warstwowy, czyli nowoczesne rozwiązanie

Drewno to materiał powszechnie używany do wykończenia domów. Aby podłoga prezentowała się jak najlepiej, warto postawić na parkiet warstwowy.

Co to jest parkiet warstwowy?

Parkiety warstwowe wykonywane są z prawdziwego drewna. Jak wskazuje ich nazwa, podzielone są one na warstwy – w tym przypadku dwie. Pierwsza warstwa, inaczej nazywana użytkową, przyklejana jest do warstwy drugiej, czyli sklejki. Górna nawierzchnia mierzy od 3 do 5 milimetrów. Mimo warstwowości tego typu parkietu, bez problemu można je naprawić w razie jakichkolwiek zniszczeń. Wówczas używa się specjalnych maszyn, które umożliwiają naprawę naruszonego parkietu.

Warto zaznaczyć, że parkiet warstwowy praktycznie niczym nie różni się od parkietu wykonanego z litego drewna. Jedyną różnicę jaką posiadają jest ich budowa, struktura oraz cena. Jeśli ktoś marzy o drewnianej podłodze, ale nie stać go na zakup, warto postawić na parkiety warstwowe. Są one zdecydowanie bardziej ekonomiczną wersją, a wyglądają zupełnie tak samo. Dwuwarstwowa budowa bardzo dobrze wpływa na izolację termiczną oraz akustyczną. Oprócz tego, ten typ parkietu nie przyciąga kurzu, co pozwala na łatwe utrzymanie czystości.

Jakie są zalety parkietu warstwowego?

Parkiety warstwowe odznaczają się niesamowitą wytrzymałością. Posiadają znakomite parametry techniczne, stąd warto użyć ich do wykończenia wnętrza. Parkiet warstwowy, ze względu na jego budowę, charakteryzuje niezwykła wytrzymałość oraz stabilność. Ze względu na to jest on również odporny na odkształcenia. Warstwa wierzchnia odznacza się sporą wytrzymałością na sporą eksploatację oraz notoryczne ścieranie. Produkt ten idealnie sprawdzi się dla każdego miłośnika trwałych i estetycznych rozwiązań.

Parkiet warstwowy a ogrzewanie podłogowe – czy można?

Ze względu na specyficzną budowę parkietu warstwowego, wiele osób ma wątpliwości co do działania ogrzewania podłogowego. Jest to zupełnie niepotrzebna obawa. Parkiet warstwowy – https://www.centrum-parkietowe.pl/deska-na-ogrzewanie-podlogowe-pl.html idealnie nadaje się do ogrzewania podłogowego. Przede wszystkim odznacza się on odpornością na działanie wysokich temperatur, co w tym przypadku jest niezwykle wielką zaletą. Oprócz tego, charakteryzuje go doskonałe przewodnictwo ciepła.

Różnorodność wyboru

Parkiety warstwowe dostępne są w różnych wariantach. W zależności od potrzeb, w ofercie można znaleźć różne wykończenia tego typu parkietu. Wybór zależy od klienta, jego indywidualnych upodobań oraz od stylu, w jakim wnętrze ma być urządzone. Wówczas, parkiet ma okazję nadać pomieszczeniu wyjątkowego i niespotykanego charakteru.