Sofy i narożniki do salonu — czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wypoczynku we własnym domu

Narożna, skórzana, welurowa, duża, mała, rozkładana — modeli kanap na rynku jest naprawdę sporo, przez co wybór tej najlepszej może okazać się utrudniony. Jedno jest jednak pewne — kupna sofy do salonu nie można sobie odmówić. Jest to jeden z podstawowych mebli w tym pomieszczeniu. Większość osób nie wyobraża sobie salonu bez wygodnej kanapy. Którą zatem wybrać, aby móc spokojnie odpocząć po ciężkim dniu pracy? Co warto wiedzieć o poszczególnych modelach? Na jakie aspekty warto zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania poznasz, czytając poniższy artykuł.

Kanapa — serce każdego salonu

Salon jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu — zarówno sami, jak i z domownikami czy gośćmi. Głównym punktem aranżacji tego pomieszczenia jest z pewnością kanapa. Wygodna, miękka, w dopasowanym do wnętrza kolorze staje się punktem centralnym strefy wypoczynkowej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tego mebla. Narożniki do salonu lub sofy do salonu, kanapy rozkładane i modułowe — możliwości jest wiele, dlatego warto nie tylko zapoznać się z ofertą producentów, ale także pomyśleć o swoich potrzebach.

Wybierając sofę do salonu, należy zwrócić uwagę nie tylko na swoje upodobania, ale także na ilość miejsca, jaką dysponujemy. Na szczęście ten element wystroju wnętrza występuje w wielu odsłonach, dzięki czemu nawet najmniejsze wnętrze może stać się wygodniejsze, nie tracąc przy tym na funkcjonalności.

Narożniki do salonu — w jakich rozmiarach są dostępne?

Sofy i narożniki to jedne z najchętniej wybieranych mebli wypoczynkowych. Nic w tym dziwnego — oba rozwiązania, jeśli zostaną dobrze dobrane, sprzyjają wypoczynkowi i są niezwykle funkcjonalne. Przymierzając się do zakupu narożnika do salonu, warto najpierw dobrze wymierzyć miejsce, w którym ma się on znaleźć. Niektóre osoby mogą bowiem pozwolić sobie tylko na niewielką kanapę, a inne na duże modułowe narożniki, na których bez problemu zmieści się nawet 4- czy 6-sześcioosobowa rodzina. 

Szukając odpowiedniego mebla, warto zajrzeć na stronę sklepu EMWO Meble, gdzie dostępne są małe narożniki do salonu, meble w kształcie liter U i L, a także narożniki skandynawskie. Bogata oferta produktowa sprawia, że każdy użytkownik jest w stanie wybrać mebel idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Parametry, na których warto się skupić wybierając narożniki do salonu

Choć metraż pomieszczenia powinien być najważniejszym kryterium, jeśli chodzi o wybór sofy lub narożnika, istnieją także inne parametry, na które warto zwrócić uwagę. Istotną rolę podczas wypoczynku odgrywają podłokietniki, które w zależności od wybranego modelu są albo bardzo wąskie, albo okazalsze.

Zdarzają się też kanapy pozbawione podłokietników. Jeżeli masz mało miejsca w salonie, a chcesz, by Twoja kanapa była w 100% funkcjonalna, postaw na sofę, która nie ma tradycyjnych podłokietników, a ich rolę pełnią podłużne poduszki. W razie potrzeby można je zdjąć z kanapy, zyskując tym samym dodatkowe miejsce siedzące.

Rozkładane czy nie — które sofy do salonu będą najlepsze?

Rozkładane sofy do salonu to rozwiązanie idealne dla osób, które nie mają osobnej sypialni lub często podejmują gości. Wówczas mebel pełni nie tylko rolę ozdobną, ale także w razie potrzeby może stać się łóżkiem. Co ciekawe, na rynku dostępne są obecnie rozkładane kanapy, które nie przytłaczają wnętrza. Wręcz przeciwnie — dzięki delikatnej formie i nóżkom nadają mu lekkości.