Wnętrza: kolory pasujące do szarego. Z czym należy łączyć szarość?

Szary kolor ścian się nie kojarzy już tylko z betonem czy też loftem. Kojarzy nam się także z klasyką oraz elegancją w aranżacji wnętrza. Wnętrza: koloru pasujące do szarego to temat rzeka. Z jakimi kolorami łączyć szarość? Poradzimy, jak stosować szare ściany w naszym wnętrzu.

Co pasuje do szarego?

Szare ściany stały się niezwykle modne. Są bardzo często wybierane przez projektantów wnętrz. Powoli wypierają brązowe oraz beżowe odcienie w naszych mieszkaniach. Czy lubimy szare kolory? Wiele osób, nawet jak im się kolor szary ścian podoba, boi się w ten sposób pomalować ściany. Czego osoby te się obawiają? Najczęściej tego, że nasze wnętrze będzie ponure. Podpowiemy jak stosować umiejętnie kolory szare w aranżacji wnętrz oraz do tego jakie kolory pasują do tegoż wnętrza.

Szare kolory ścian mogą mieć przeróżny odcień. Jeśli nasze pomieszczenie jest jasne i słoneczne, to nawet jedną ścianę możemy pomalować na kolor ciemno szary. Jeśli pokój, w których chcemy mieć ściany szare jest ciemny, doświetlony słabo wybierzmy jasny odcień. Szary kolor ścian warto także łączyć z całkiem innymi barwami. Szare ściany pasują doskonale do odcieni pastelowych. Mowa tutaj o kolorze cytrynowym, miętowym czy tez pudrowym różu. Takie zestawienie kolorów ścian w naszych wnętrzach sprawiają, że wystrój będzie naprawdę ciepły, wesoły oraz przytulny. Z kolei szare ściany połączymy z beżem, bielą, brązem sprawimy, że aranżacja wnętrza będzie klasyczna, elegancka oraz z klasą. Jeśli chodzi o wnętrza: kolory pasujące do szarego to mamy szerokie pole do popisu.

Wnętrza: kolory pasujące do szarego

Musimy wiedzieć, że przy ścianach w kolorze szarym niezmiernie ważne są również dodatki oraz meble. Do koloru szarego ścian pasują świetnie meble białe, wykończenia stalowe, szare obicia foteli oraz kanap. Dobrze też będzie się łączyć z różem oraz błękitem. Dodatki we wnętrzu z kolorami szarymi ścian ogrywają niezmiernie ważną rolę. One często nadają wnętrzu stylu. Każda zmiana kolorystyki dodatków pozwoli nam odmienić sam wystrój wnętrza. Do koloru szarego ścian pasują także metaliczne oraz srebrne dekoracje, na przykład wazony, ramy luster, lampy stojące oraz także kinkiety.  

Jak widzimy na załączonym obrazku kolor szary może nam dać naprawdę wiele możliwości. Nic nas nie ogranicza i naprawdę możemy się wykazać. Robi to na nas ogromne wrażenie. Kolor szary uchodzi także za kolor bardzo bezpieczny. Nie możemy tutaj popełnić większych gaf. Podoba się to szczególnie osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z aranżacją wnętrz.