Wymarzona toaletka w Twojej sypialni

Wiele kobiet marzy o własnej toaletce w sypialni. To marzenie mogą bardzo łatwo ziścić, bo zamiast mebla z wbudowanym lustrem, mogą zdecydować się na piękną toaletkę stworzoną z biurka, regulowanego krzesła i lustra. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, z jakich elementów możecie stworzyć toaletkę, to koniecznie przeczytajcie nasz poradnik.

Wybierz bazę dla toaletki, a więc biurko skandynawskie 

Podstawą do stworzenia każdej toaletki mogą być biurka skandynawskie. Charakteryzują się one prostym, ale ciekawym designem. Można wybrać model z szufladami, w których pomieszczą się wszystkie przybory do makijażu. Ale dobrym wyborem może być też biurko z wnęką i szufladą bądź dużym blatem. Jeżeli lubicie malować się w pozycji stojącej, to wybierzcie biurko z regulacją wysokości, np. do 112 cm, na którym będziecie mogły postawić wysokie lustro na nóżce albo rozkładanej podstawie. Biurko w jasnej kolorystyce z widocznym rysunkiem drewna bądź białe wpisze się w skandynawską lub minimalistyczną stylistykę wnętrza. Będzie pasować też do stylu japandi. Czarny model świetnie się sprawdzi, gdy chcecie stworzyć wnętrze black and white, czyli z klasycznym kontrastem. Biurko może być posadowione na na metalowej podstawie albo prostych lub ukośnych, drewnianych bądź metalowych nogach.                    

Dobierz do biurka odpowiednie krzesło, lustro i ciesz się praktycznym i stylowym efektem!   

Skoro już wiadomo, że biurko o prostym designie w typie konsolki najlepiej sprawdzi się jako baza do toaletki, to czas dobrać do niego pozostałe elementy, które stworzą ten funkcjonalny moduł meblowy. Zatem konieczne będzie wybranie właściwego krzesła. Tutaj hoker świetnie się sprawdzi. Można bowiem zdecydować się na taki na drewnianych nóżkach z dodatkowymi poziomymi belkami, które ułatwiają siadanie na wysoko umieszczonym siedzisku. Oczywiście można też wybrać hoker na metalowej podstawie z regulacją wysokości. Kolorystykę hokera warto dobrać do dodatków we wnętrzu. Lustro to niezbędny element każdej toaletki. Można wybrać wspomniany już model stawiany na blacie. Sprawdzi się zarówno prostokątny, jak i okrągły. Dobrze sprawdzi się lustro wiszące, gdy biurko skandynawskie stawia się przy samej ścianie. Nie musi być to lustro w drewnianej ramie czy dopasowane kolorystycznie do blatu biurka, choć na pewno monochromatyzm dobrze się prezentuje. Można jednak postawić także na metalową, zdobioną ramę i dodać aranżacji nutę glamour. Takie lustro będzie pięknie się komponować z postawionymi na blacie eleganckimi flakonami perfum i akcesoriami kosmetycznymi.