Biurko elektryczne – odpowiadamy na najczęstsze pytania klientów

Dzisiaj porozmawiamy o biurkach elektrycznych – tych gotowych i tworzonych na wymiar. Postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań. Jeśli spędzasz za biurkiem dużo czasu i zastanawiasz się, jak znacząco poprawić ergonomię pracy, ten artykuł jest dla Ciebie!

U kogo biurko elektryczne rzeczywiście się sprawdzi?

Biurko elektryczne posiada funkcję elektrycznej regulacji wysokości blatu, więc można go łatwo dostosowywać do zmieniających się potrzeb i użytkowników. Pozwala na pracę w trybie sit-stand oraz na użytkowanie jednego mebla przez osoby o różnych wzrostach. Biurko elektryczne przydaje się więc w rodzinnych kącikach komputerowych oraz w biurach, w których z jednego stanowiska korzysta kilka osób. Zwiększony popyt na biurka elektryczne można zauważyć wśród gamerów oraz profesjonalistów: programistów, grafików, copywriterów, pisarzy, muzyków itp.

Biurko elektryczne – kupić gotowe czy zamówić na wymiar?

Odpowiednio funkcjonalne i duże biurko elektryczne można obecnie znaleźć wśród modeli gotowych, dostępnych w sklepach meblowych. Owocnym poszukiwaniom bez wątpienia sprzyjają standardowe wymagania względem wymiarów blatu, dodatkowego wyposażenia, zakresu regulacji czy designu. W przypadku posiadania nietypowych potrzeb lub ściśle sprecyzowanych oczekiwań, warto rozważyć zamówienie personalizowanego mebla u producenta biurek elektrycznych. Rozwiązanie na miarę spełnia wszelkie wymagania klienta. Można zdecydować się na dowolne wymiary, np. na blat o zwiększonej głębokości, niekonwencjonalnym kształcie czy niestandardowej szerokości. Opcja na wymiar pozwala także na swobodny dobór dodatków, które podnoszą ergonomię i komfort pracy, sprzyjają zachowaniu porządku na blacie oraz umożliwiają uzyskanie niepowtarzalnego projektu. Do najpopularniejszych modułów należą m.in. szuflady, uchwyty, ładowarki, nadstawki, akcesoria do porządkowania kabli oraz oświetlenie LED. Zlecając wykonanie biurka elektrycznego na wymiar, można liczyć na fachowe doradztwo przy doborze i rozplanowaniu poszczególnych elementów. Dzięki temu monitor bez problemu zmieści się na blacie, a urządzenia peryferyjne nie będą przeszkadzać w pracy. Jeśli ktoś siedzi całymi dniami przy komputerze, warto zainwestować w personalizowane biurko elektryczne.

Jaką rolę pełni stelaż biurka elektrycznego?

Kluczowe znaczenie w procesie wyboru powinien mieć stelaż biurka elektrycznego. Od funkcjonalności i trwałości stelaża zależą: stabilność i trwałość całej konstrukcji, zakres regulacji oraz wygoda użytkowania. Wysokiej jakości, solidny i wytrzymały stelaż pozwala swobodnie podnosić i opuszczać blat, gwarantuje stabilność na najwyższym pułapie oraz zapewnia płynną i cichą regulację. Profile powinny być stalowe, wycinane laserowo i precyzyjnie wykończone. Nie bez znaczenia pozostaje także dopasowanie stelaża do parametrów blatu. Im większy i cięższy blat, tym solidniejszej podpory potrzebuje. Należy przyjrzeć się m.in. ilości nóg i poprzeczek. Rewelacyjną stabilność zapewniają wersje elektryczne 4-nożne. Kolejna, ważna cecha stelaża to maksymalny udźwig. Ustalając jego wartość, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rozmiar i wagę blatu, ale również ciężar wszystkich elementów, które docelowo się na nim znajdą.

Czy biurko elektryczne może mieć szuflady?

Jak najbardziej! Jeśli ktoś potrzebuje łatwo dostępnego miejsca do przechowywania sprzętów i akcesoriów, to dedykowana szuflada z pewnością okaże się praktycznym rozwiązaniem. Główne obawy klientów dotyczą tego, czy nie będzie ona przeszkadzać, np. zahaczać o nogi. Większość osób podczas siedzenia za biurkiem ma między kolanami a krawędzią blatu ok. 10-15 cm wolnej przestrzeni. Przy takich warunkach standardowa szuflada spokojnie się zmieści. Inne wątpliwości zgłaszają muzycy, którzy planują zakup biurka elektrycznego z szufladą pod sprzęt muzyczny, ważący średnio 15-20 kg. Zastanawiają się oni, czy stelaż zagwarantuje bezpieczne, płynne podnoszenie oraz odpowiednią stabilność podczas grania na zwiększonej wysokości. Odpowiedź brzmi – TAK, chociaż wiele zależy tutaj od możliwości producenta i założonego budżetu. Warto zainwestować w biurko z 4-nożnym stelażem o większym udźwigu. Przydadzą się także prowadnice, które posiadają wysuw przód/tył, więc można wsunąć instrument w głąb biurka, uzyskując przestrzeń na nogi.