Ciekawe pomysły na dekoracyjne gałki do mebli

Podobno diabeł tkwi w szczegółach – i to w każdej dziedzinie naszego życia. Jeden szczegół może diametralnie zmienić wszystko, o czym doskonale wiedzą np. projektanci wnętrz, architekci, ale i producenci ciekawych gadżetów, dzięki którym meble mogą zmienić swój wygląd o sto osiemdziesiąt stopni. Kolor, kształt, nowy uchwyt do mebli – niby drobiazg, a ma znaczenie!

Ceramiczne gałki do mebli – nietypowo i oryginalnie

Ciekawym sposobem na zmianę wyglądu domowych mebli, bez kupowania nowych i bez nadmiernych wydatków, jest wymiana gałek w szufladach bądź uchwytów do szafek. Można postawić np. na rzadko spotykane, pięknie zdobione, ceramiczne gałki do mebli. Robią one duże wrażenie swoim wyglądem, dekoracyjnością, ale i przyjemnym dotykiem ceramiki pod palcami. Polecane szczególnie do wnętrz kuchennych, ale i salonowych – aranżowanych z klasą.

Drewno zawsze w cenie

W mieszkaniach aranżowanych na nutę stylu rustykalnego, w którym bardzo ważne są naturalne wykończenia, dobrym pomysłem będą drewniane gałki, rączki i uchwyty. Do ciemnych mebli – jasne, do jasnych – ciemne lub lakierowane na możliwie bliskie naturze odcienie. Świetnie wygląda np. kasztan, barwy miodowe, ciemna zieleń, ale i kolory piaszczyste, kamienne czy granitowe.

Stal, mosiądz i chromowane gałki do mebli nowoczesnych

W biurach i firmach, szczególnie do mebli ultranowoczesnych i wykonanych w charakterze industrialnym, dobrze sprawdzą się stalowe dodatki. Chromowane, matowe lub połyskujące, urzekające minimalizmem i nutą surowości. W tym wydaniu interesującą opcją są też gałki mosiężne lub wykonane z brązu.

Kolor – szafki i komody w pokojach dziecięcych

Do szafek w pokojach dziecięcych, zależnie od wieku i upodobań potomka, warto rozważyć wstawienie oryginalnych, kolorowych gałek meblowych. Soczyste, śliwkowe barwy, limonka, intensywna zieleń, róż, błękity czy czerwienie – to pomysły, które zachęcą do otwierania szuflad i chowania w nich swoich rzeczy.

Nietypowe formy – kształt ma znaczenie!

Szczególnym typem oryginalnych gałek są również te, którym daleko do tradycyjnych krągłości i prostej, owalnej formy. Może warto pokusić się o gałki trójkątne, formowane w kształt gwiazdek, chmurek, krzyżyków, samochodów, albo zwierząt? Przykład: gałka drewniana w kształcie kota, która zachwyci miłośnika kotów i będzie ściągała uwagę w kierunku szuflady.

Wybór gałek do mebli jest dzisiaj na tyle duży, że przeglądając różne inspiracje sklepowe, ale i zerkając na blogi influencerów – z pewnością znajdziemy dla siebie coś nietuzinowego!