Co to jest łóżko kontynentalne?

Poszukujesz łóżka do swojej sypialni i zastanawiasz się, jaki rodzaj wybrać? Zasadniczo rozróżniamy dwa typy: łóżka kontynentalne i ramowe. Łóżka ramowe są nam dobrze znane. To klasyczne łóżka, które składają się z ramy (na nóżkach albo w całości zabudowanej) oraz stelaża umieszczonego wewnątrz. W takiej konstrukcji umieszczamy materac. Czym natomiast są łóżka kontynentalne, które coraz bardziej upowszechniają się w naszych sypialniach? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się, co to jest łóżko kontynentalne, aby wybrać rozwiązanie, które w najwyższym stopniu spełni Twoje oczekiwania!

Łóżka kontynentalne – co to takiego?

Łóżka kontynentalne wywodzą się z Ameryki Północnej, jednak coraz bardziej popularne stają się w Europie, również w Polsce. Nic dziwnego, dla wielu są po prostu synonimem wygody. Łóżka kontynentalne w odróżnieniu od ramowych zbudowane są ze skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi, a czasem kieszeniowymi. Skrzynia często wsparta jest na nóżkach lub cokole. Na niej umieszczany jest materac. Dzięki takiej budowie są dość wysokie i wyglądają całkiem masywnie. Wyposażone są w wezgłowie, które pozwala wygodnie się oprzeć. Producenci przeważnie oferują bardzo szeroką gamę materiałów obiciowych, co pozwala bez problemu dopasować wybrany model do wnętrza. Ciekawą ofertę łóżek kontynentalnych w wielu tkaninach do wyboru znajdziesz na https://www.panmaterac.pl/lozka-kontynentalne-32

Łóżko kontynentalne – poznaj jego zalety!

Podstawową zaletą łóżek kontynentalnych jest okazały wygląd, szykowna prezencja i wysoki poziom komfortu uzyskany dzięki warstwowej budowie. Z tego względu modele te stanowią z reguły wyposażenie pokoi hotelowych. Chętnie są też wybierane przez osoby, które chcą nadać swojej sypialni nieco luksusowego charakteru.

Drugą istotną zaletą łóżek kontynentalnych jest ich większa od standardowej wysokość, która sprawia, że podnoszenie się jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku zwykłych łóżek. Z pewnością docenią to seniorzy, dla których przejście z pozycji siedzącej do stojącej bywa czasem nie lada wyzwaniem. Zdarza się, że zwykłe łóżka muszą być dostosowywane do ich potrzeb, np. poprzez montowanie podkładek przedłużających nogi. W przypadku łóżek kontynentalnych nie ma takiej konieczności. Wyżej usytuowana powierzchnia do spania powoduje, że wstawanie nie jest już tak trudne.

Łóżko kontynentalne – jakie wybrać?

Wybierając łóżko kontynentalne, musisz zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne i estetyczne. Jeśli chodzi o te pierwsze, najważniejszym elementem jest materac, który powinien być dopasowany do potrzeb użytkownika (np. posiadać właściwości ortopedyczne w przypadku osób zmagających się z problemami zdrowotnymi czy twardość odpowiednią do wagi).

Kolejnym ważnym kryterium wyboru łóżka kontynentalnego jest obecność pojemnika na pościel lub jego brak. Choć schowek jest bardzo praktycznym wyposażeniem, nie każdy musi go potrzebować. Jeśli decydujesz się na wariant z pojemnikiem, zwróć uwagę na sposób jego otwierania: czy jest on otwierany do góry, czy ma postać wysuwanych szuflad, na których wysunięcie potrzebujesz odpowiednio dużo miejsca. Jeśli natomiast chodzi o estetykę, pamiętaj, że mebel do spania musi dobrze komponować się z całością wystroju sypialni pod względem stylistycznym i kolorystycznym. Na szczęście, łóżka kontynentalne dostępne na rynku cechują się bardzo urozmaiconym designem oraz szeroką paletą kolorystyczną tapicerek. Bez wątpienia każdy znajdzie coś w sam raz dla siebie.

Łóżka kontynentalne – do jakich sypialni pasują?

Łóżka kontynentalne to doskonały wybór, jeśli posiadasz dużą sypialnię. Ich masywna budowa może przytłoczyć nieco ciasną sypialnię, ale w przestronnych wnętrzach prezentują się znakomicie. Ten typ łóżek świetnie pasuje do pokojów sypialnianych urządzonych w stylu nowojorskim, Hampton czy hotelowym.

Z ich wykorzystaniem możesz też z powodzeniem stworzyć aranżację w stylu nowoczesnym czy glamour. Jednak na pewno nie sprawdzą we wszystkich kanonach estetyki. Jeśli np. marzysz o wnętrzu w stylu vintage, postaw raczej na klasyczne łóżko ramowe. Podobnie, gdy chcesz uzyskać rustykalny charakter pomieszczenia: też wybierz łóżko ramowe i to koniecznie drewniane.

Kiedy wiesz już, co to jest łóżko kontynentalne i czy jest to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, wybór pomiędzy takim wariantem a łóżkiem ramowym będzie na pewno prostszy. W dobrych sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziesz bogaty asortyment łóżek, dzięki czemu masz niemal nieograniczone możliwości w stworzeniu wystroju wymarzonej sypialni!