Czym charakteryzują się kocyki bambusowe?

Wybranie odpowiedniego kocyka dla małego dziecka sprawia nam czasem ogromne problemy. Należy przemyśleć dobór materiału, rozmiary oraz użyteczność każdego artykułu, który będzie miał kontakt z ciałem maleństwa. Ogromną popularnością cieszą w obecnym czasie kocyki bambusowe, które wykonane są z naturalnych, przewiewnych materiałów idealnie doprowadzających wilgoć i przepuszczających powietrze.

Z jakiego materiału wykonane są kocyki bambusowe?

Materiał i tkaniny przeznaczone na kocyki i otulacze dla małych dzieci jest pochodzenia naturalnego. Bambus kojarzy nam się raczej z twardością i szorstkością, jednak po przerobieniu na materiał jest on niesamowicie miękki i delikatny dla skóry. Dodatkowo jest on bardzo gładki, dzięki czemu nie podrażnia skóry maleństwa.

Jakie zalety posiadają kocyki bambusowe?

Największą zaletą materiału jest jego naturalność. Bambus uprawia się bez udziału pestycydów, dzięki czemu nie powoduje alergii skórnych oraz podrażnień. Dodatkowo kocyki bambusowe są przyjazne dla środowiska, dzięki niewielkiemu zużyciu wody pod uprawę. Bambus ma również swój udział w produkcji tlenu. Tkanina bambusowa jest biodegradowalna w 100% i ulega całkowitemu rozkładowi, co sprawia, że nie zanieczyszcza środowiska.

Kocyki bambusowe są nie tylko hipoalergiczne, ale również pełnią funkcję ochronną przed bakteriami i grzybami, które mogą szkodzić dziecku. Idealnie nadają się dla dzieci z wrażliwą skórą lub problemami alergicznymi. Bambus jest też świetnym termoregulatorem. W chłodne dni zapewni maleństwu idealną temperaturę, natomiast w upale pomoże odetchnąć chłodem. Materiał przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać, dzięki czemu zapewnia jej zdrowie.

Wilgoć w tkaninach bambusowych jest odprowadzana dużo lepiej i skuteczniej niż z jakichkolwiek innych materiałów. Coraz częściej kocyki i akcesoria bambusowe są uważane za produkty wysokiej jakości, które zapewniają najwyższy komfort swoim użytkownikom. Ma na to również wpływ wysoka wytrzymałość materiału. Mimo częstego i intensywnego używania pozostaje ona jedwabiście gładka i miękka. Materiał nie niszczy się nawet przy wielokrotnym praniu. Jest to ogromna oszczędność dla rodziców, ponieważ kocyki bambusowe to wysokiej jakości produkty całoroczne, które zdadzą egzamin nawet przy najbardziej wymagających maluchach, jednocześnie utrzymując swoją wysoką jakość. Dobrej jakości produkty bambusowe można zakupić w sklepie internetowym Misioo https://misioohandmade.pl/kocyki-i-reczniki/.

Dlaczego kocyki bambusowe uważane są za praktyczne?

Przede wszystkim idealnie sprawdzają się zarówno w chłodne, jak i gorące dni. Zapewniają dziecku optymalną temperaturę oraz komfort przez cały rok. Można korzystać z nich zarówno w pomieszczeniach, jak i podczas pobytu na świeżym powietrzu. Świetnie sprawdzą się zarówno w łóżeczku dziecięcym, jak i nosidełku czy wózku.

W gorące dni bambus dobrze odprowadza wilgoć, dzięki czemu pot nie podrażnia skóry maleństwa i nie powoduje męczących podrażnień. Dziecko ma zapewnioną świeżość nawet w najbardziej gorące dni. Kocyki dostępne są również w uniwersalnych rozmiarach, które nadadzą się zarówno dla niemowlaka, jak i trzylatka, dzięki czemu mogą służyć dziecku przez długi czas.