Drewniane akcenty w domu – jakie wybrać?

Pomimo cyklicznych zmian trendów w aranżacjach wnętrz, drewno niezmiennie pozostaje jednym z ulubionych materiałów wykończeniowych. Jego dodatek potrafi w wyjątkowy sposób odmienić charakter wystroju, wnosząc do niego naturalne ciepło i wyjątkowy, sielski klimat. Jakie drewniane akcenty najlepiej wybrać do swojego domowego wnętrza? Sprawdź to w naszym artykule!

Dlaczego przy aranżacji wystroju warto wybrać naturalne drewno?

Nie bez powodu drewniane materiały wykończeniowe, dekoracje oraz dodatki od lat cieszą się niesłabnącym uznaniem i popularnością. Drewno odznacza się wyjątkowymi walorami estetycznymi, jak również znakomitymi parametrami technicznymi. Jest mocne i bardzo trwałe. Nawet po upływie wielu lat nie traci swojego naturalnego piękna, wręcz przeciwnie, zyskuje jeszcze bardziej szlachetny i nieco rustykalny charakter. 

Jeśli chcesz w prosty sposób ocieplić wystrój wnętrza, drewno sprawdzi się w tej roli wręcz idealnie. Nie musisz od razu wymieniać podłogi czy wszystkich mebli – wystarczy, że umieścisz w pomieszczeniu kilka drewnianych akcentów, aby nadać mu zupełnie nowy, świeży styl!

Jakie dodatki z drewna najlepiej sprawdzą się w domowym wnętrzu?

Z uwagi na panujący obecnie trend na materiały pochodzenia naturalnego, w sklepach nie brakuje dodatków oraz dekoracji wykonanych np. z drewna. Najlepiej wybierać te, do których produkcji użyto wyłącznie naturalnego drewna, a nie jego imitacji. W 100% naturalne produkty mają wyjątkowy charakter, którego nie sposób podrobić. 

W jaki sposób można udekorować wnętrze za pomocą drewnianych dodatków? W tym celu można użyć np. stylowych ramek na zdjęcia. Świetnie nadają się do umieszczenia na półce lub na ścianie i jednocześnie pozwalają wyeksponować ulubione fotografie. Innym pomysłem jest drewniany zegar ścienny. Taki dodatek stał się w ostatnim czasie bardzo popularny, zwłaszcza wśród miłośników modnego stylu boho, eko czy nerw nordic.

Kolejnym niezawodnym pomysłem na dekorację wnętrza są również drewniane panele ścienne. Ta oryginalna ozdoba może występować w wielu rozmaitych formach i kolorach. Największą popularnością cieszą się jednak panele w barwie naturalnego drewna, które wnoszą do wnętrza ciepło i przytulność. Obecnie często stosowane są panele ścienne w kształcie heksagonu. Połączone ze sobą, umożliwiają tworzenie wielu różnorodnych, niepowtarzalnych kompozycji. Jeśli chcesz stworzyć oryginalną i przykuwającą spojrzenia aranżację, drewniane panele ścienne w formie heksagonów to trafiony pomysł!

Drewniane dodatki pięknie zdobią każde wnętrze i nie ulegają zmieniającym się trendom w aranżacjach. Przypadną do gustu każdemu, kto uwielbia bliskość natury i chciałby cieszyć się jej urokiem również w domowych pieleszach. Jeśli chcesz wzbogacić wystrój o drewniane materiały oraz dodatki, pamiętaj, aby wybierać produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów. To gwarancja, że zakupione przez Ciebie artykuły zapewnią wysoką jakość i będą wspaniałą ozdobą wnętrza przez wiele lat.