Kilka pomysłów na wnętrzarskie upominki dla najbliższych!

W aranżowaniu wnętrz należy kierować się ogólną estetyką, harmonią, ale i własnymi potrzebami, preferencjami, stylem życia i usposobieniem, czy temperamentem. Wystrój powinien być tak zaprojektowany, by domownicy mogli się z nim utożsamiać i identyfikować. Właśnie dlatego tak wiele osób za idealną dekorację traktuje ramki z własnymi pamiątkowymi zdjęciami, czy ciekawe i intrygujące przedmioty przywiezione z zagranicznych wojaży i podróżniczych eskapad. Znalezienie odpowiedniego upominku dla takich osób może być dosyć kłopotliwe. Oto kilka propozycji, które powinieneś rozważyć przy zakupie wnętrzarskiego prezentu dla najbliższych!

Upominek, który wzbudza emocje — własne zdjęcie jako portret

Jedną z ciekawszych propozycji, która stanowi idealne rozwiązanie dla osób podchodzących do siebie z dystansem, mających duże poczucie humoru, jest własne zdjęcie jako portret. To z pewnością idealny pomysł dla ludzi o najróżniejszych zainteresowaniach, marzeniach, hobby. Jeżeli np. członek Twojej rodziny interesuje się historią, możesz zdecydować się na portret, na którym jego twarz z pomocą zaawansowanej technologii komputerowej zostanie „wklejona” i połączona z wizerunkiem gladiatora, żołnierza, czy historycznego władcy.

Jeśli natomiast portret ma być zabawnym prezentem dla dziecka, nic nie stoi na przeszkodzie, by obraz przedstawiał je jako ulubionego bajkowego superbohatera. To jeden z tych wnętrzarskich upominków, który wzbudza radość, pozytywne skojarzenia i z sentymentem zdobi ściany prywatnych pomieszczeń.

Ścienne zegary — w niecodziennej odsłonie

Kolejny pomysł na niecodzienny upominek wnętrzarski to zegary ścienne o zaskakującej niecodziennej formie. Zachwycają swoim designem i wykończeniem, ponieważ przyjmują prostokątne bądź asymetryczne kształty oraz emanują interesującą kolorystyką. Taki detal skupia uwagę, dlatego, jeśli zauważyłeś, że u Twoich bliskich brakuje wyrazistego akcentu wnętrzarskiego, postaw na upominek w postaci zegara.

Dużym zainteresowaniem cieszą się ponadto zegary 3D w formie naklejki, które bezpośrednio przykleja się do ściany, jednocześnie decydując o wielkości całej konstrukcji, co daje duże możliwości dopasowania zegara do swojej prywatnej przestrzeni. Iście dekoratorski akcent z dużymi wskazówkami i cyframi to bardzo nowoczesna ozdoba, a przy tym prosty w montażu i efektowny wizualnie element zdobniczy.

Każdy z wyżej wymienionych wnętrzarskich pomysłów na upominki wzbudza pozytywne emocje i do klasycznych, często prozaicznych dekoracji pozwala podejść nieszablonowo, ze świeżym spojrzeniem na ich wartość i zastosowanie.