Miskant chiński „Silberfeder” – co należy wiedzieć o tej odmianie?

Miskant chiński „Silberfeder” wykorzystywany jest bardzo chętnie do przeróżnych obsadzeni w architekturze krajobrazu. Ich cena w stosunku do samych dekoracyjnych korzyści, które możemy osiągnąć dzięki nim, jest niska. Warto się zapoznać z tym jak trawy ozdobne sadzić oraz jak pielęgnować.

Charakterystyczne cechy tej odmiany

Miskant chiński Silberfeder jest odmianą chińskiego miskanta. Jest to trawa ozdobna, która występuje w Afryce oraz w Azji. Została ona także rozpowszechniona na inne kontynenty. Co więcej cieszy się niezmiernie dużym zainteresowaniem zarówno wśród ogrodników, jak i także najlepszych architektów krajobrazu.

Odmiana ta na pewno należy do wiechlinowatej rodziny. Tak samo jak równie popularny miskant cukrowy. Miskanty chińskie oraz miskanty cukrowe są niezmiernie często mylone ze sobą. Miskant Silberfeder tworzy bardzo gęste kępy. Przypominają one swoim wyglądem fontanny. W związku z tym rozstawa podczas sadzenia powinna być większa niż u innych odmian traw, aby uwydatnić pokrój charakterystyczny. Jest to wieloletnia roślina, która dorastać może nawet do dwóch metrów wysokości. Warto poszukać świetnych inspiracji w sieci. W Internecie znajdziemy mnóstwo blogów ogrodowych, które są poświęcone właśnie trawom ozdobnym.

Miskant chiński Silberfeder – i zastosowanie jego wiech

Miskant chiński Silberfeder należy do energetycznych roślin i jest trawą bardzo szybko rosnącą. Kępy gęste tworzą łukowato wygięte oraz także równowąskie liście. Są one w kolorze niebieskozielonym, a przez ich środek przechodzi główny nerw o barwie srebrzystej, co daje efekt naprawdę niesamowity. Miskant Silberfeder ma niesamowicie charakterystyczne kwiaty, które się pojawiają na roślinie w formie samych wiech. Wiechy te są strzeliste na początku, a później się robią pierzaste oraz także są niesamowicie delikatne. Wiechy srebrzystobiałe zaobserwować można na roślinie w sierpniu i się nimi cieszyć zimą.

Te ozdobne barwy cieszą się naprawdę sporą popularnością ze względu na sam wygląd oraz dostępną cenę dla każdego. Chętnie są wykorzystywane nie tylko w przydomowych ogrodach, ale także w parkach. Możemy je sadzić w grupach czy też pojedynczo, ale niesamowicie estetycznie wyglądają na rabatach oraz także przy wodnych zbiornikach.

Na pewno jest się czym inspirować. W sieci znajdziemy mnóstwo ciekawych aranżacji, które możemy przenieść wprost do naszego ogrodu. Inspiracje naprawdę nie są złe. Na pewno okażą się pomocne. Brakuje nam czasem wyobraźni oraz pomysłu, a to jest akurat najważniejsze.