Na co zwrócić uwagę przy montażu stelaża podtynkowego

Wybierając do łazienki toaletę wiszącą, trzeba liczyć się z tym, że potrzebna będzie do niej rama do montażu. Chociaż początkowo może to odstraszać od zakupu takiego rozwiązania, to jednak montaż stelaża podtynkowego jest na tyle prosty, że doświadczony majsterkowicz jest w stanie robić to w kilka godzin.

Wybierając do łazienki toaletę wiszącą, trzeba liczyć się z tym, że potrzebna będzie do niej rama do montażu. Chociaż początkowo może to odstraszać od zakupu takiego rozwiązania, to jednak montaż stelaża podtynkowego jest na tyle prosty, że doświadczony majsterkowicz jest w stanie robić to w kilka godzin. Istnieje jednak kilka aspektów, na które szczególnie należy zwrócić uwagę.

Stelaż podtynkowy – jak wygląda i do czego służy?

Rama przymocowana do ściany zapewnia wsparcie dla toalety, a także zawiera ukrytą spłuczkę i inne przewody rurowe. Niezwykle łatwo jest ją zamontować w momencie, gdy łazienka jest w stanie deweloperskim lub podczas remontu.

Taki stelaż nie jest niczym innym, jak odpowiednio połączonymi profilami, które wyznaczają miejsca na toaletę, spłuczkę, rury i w końcu na przymocowanie płyt, płytek i innych elementów wykończenia.

Rodzaje ramy do montażu na ścianie

Istnieje wybór uniwersalnych ram montażowych, co oznacza, że ​​łatwo je dopasować do różnych podwieszanych toalet.

Standardowa szerokość stelażu to 50 cm, choć istnieją specjalne modele „slim” o szerokości 35 cm. Wysokość  to 100 – 115 cm.

Warto pamiętać, że jedynym widocznym elementem będzie wyłącznie przycisk spłukiwania, a ten warto dopasować do stylu swojej łazienki. Popularne kolory przycisków to biel oraz srebro.

Jak obudować stelaż?

Stelaż musi zostać obudowany. Najczęściej stosuje się w tym wypadku płyty gipsowo-kartonowe typu impregnowanego, popularnie zwane są zielonymi z uwagi na kolor kartonu. Jednak warto zwrócić uwagę na nowy typ płyt – płyty cementowe

Więcej informacji o tym, jak prawidłowo zrobić przedściankę ze stelażem, znajduje się na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/instrukcje-montazu/277230/jak-zrobic-przedscianke-ze-stelazem-podtynkowym-krok-po-kroku/