Trawa z rolki – pomysł na piękny trawnik w kilka godzin

Stworzenie trawnika idealnego to często poświęcenie mu olbrzymiej ilości czasu, zrozumienie pewnych praw przyrody, które niekoniecznie spełniają nasze oczekiwania i nierzadko ciężka praca. Posiadając ogród, czy duży teren przed domem, ciężko jest założyć na nim trawnik, jeżeli nie mamy wystarczająco dużo czasu, jak i wiedzy.

To nie jest tak, że trawa rośnie sama i po kilku dniach od wysiania mamy piękny, gęsty, równomiernie zielony trawnik. W rzeczywistości nierzadko to frustracja i próby najróżniejszych sposobów na piękną trawę. Trawa z rolki (Warszawa) poniekąd minimalizuje problemy stworzenia trawnika, czy to przed swoim domem w ogródku, czy w miejscach uczęszczanych przez dużą liczbę osób. Dlatego też korzystają z niej zarówno instytucje i firmy, jak i osoby prywatne.

Trawa z rolki – o czym trzeba wiedzieć, zamawiając w Warszawie?

Przede wszystkim trawnik w rolce należy zamawiać w czasie, kiedy będziemy mieli dzień wolny. Wszystko to dlatego, że gwarancją dobrze rozłożonego trawnika jest to, aby rozwinąć rolki na gruncie jeszcze w ten sam dzień, kiedy zostanie on zdjęty u producenta i przewieziony. Pozostawienie zrolowanej trawy na resztę dnia i noc na zewnątrz nie wchodzi w grę, jeżeli trawa z rolki Warszawa ma być podstawą ekspresowego, pięknego trawnika. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nastąpi opóźnienie, nie damy rady rozłożyć dużej ilości w ciągu jednego dnia albo przydarzy się inny wypadek losowy należy trawę schować na przykład do garażu. Trzeba ją też zwilżyć wodą, aby nie uschła. Nie może jednak w takim wypadku zostać zwinięta w rolkach, bo może się zaparzyć.

Przygotowanie gruntu a trawa z rolki 

Aby położyć trawę z rolki, należy najpierw odpowiednio przygotować teren, aby uzyskać jak najlepsze i długotrwałe efekty. Najlepiej jest to zrobić niedługo przed tym, jak trawa z rolki Warszawa ma być do nas dostarczona. Oczywiście pamiętajmy, że przygotowanie gruntu w zależności od powierzchni, też może zabrać nieco czasu. Dlatego nigdy nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, na przykład w dzień, kiedy rolki mają być do nas dostarczone.

Na początek należy uprzątnąć teren przyszłego trawnika, tak aby nie znajdowały się na nim większe kamienie, korzenie i inne. Należy także bardzo przyłożyć się do usunięcia chwastów. Zarówno zgrabić je, jak i zadbać o to, aby usunąć także ich korzenie. Niektóre z nich dosyć łatwo z powrotem odrastają i mogą zniszczyć trawnik.

Ważne jest także dokładne przekopanie ziemi szpadlem lub glebogryzarką. Trawa z rolki najlepiej przyjmie się w momencie, kiedy pod jej powierzchnią podczas kładzenia będzie znajdować się 2-3 cm spulchnionego gruntu.