10 pomysłów na oryginalne pojemniczki na przyprawy

Sercem kuchni są jej dekoracje! Te praktyczne do codziennego używania i jednocześnie piękne w swoim wyglądzie dodatki, mogą sprawić, że kuchnia nabierze wyjątkowego charakteru. Jak o to zadbać? Wybierając to, co w kuchni ma być na widoku – z największą uwagą i wyobraźnią! Małe, kreatywne dodatki, jak np. nietuzinkowe pojemniki na przyprawy, mogą zdziałać dla wyglądu kuchni prawdziwe cuda!

Pojemniczki na przyprawy – wariacje i inspiracje

Ci, którzy mieli już okazję wybierać do kuchni pojemniczki na przyprawy, doskonale wiedzą, że takie zakupy stanowią duże wyzwanie. Na sklepowych półkach można dziś znaleźć setki fantazyjnych pomysłów, których celem jest nie tylko szczelne przechowywanie ziela angielskiego, liścia laurowego, lubczyka, chili, cayenne czy innych przypraw ale również ich efektowne wyeksponowanie.

Najciekawsze pomysły

  1. Szklane i kryształowe wariacje – ich atutem jest transparentność, która pozwala z daleka zobaczyć, co znajduje się pojemniku. Na rynku dostępne w formach gładkich lub bogato zdobionych, stworzonych z myślą o kuchniach glamour.
  2. Szkło i stal – doskonały duet, który świetnie będzie wyglądał na szafkach kuchni nowoczesnych.
  3. Szkło i drewno – to pojemniczki dopasowane do wyglądu kuchni, w której liczy się nastrój, wrażenie i inspiracje naturą. Zawsze modne.
  4. Korek na salony – korkowe nakrętki świetnie zabezpieczają pojemniki przy ulatnianiem się z nich aromatu przypraw. Wszystko, co najcenniejsze utrzymuje się w środku, a sam korek ładnie do tego wygląda.
  5. Kolorowe tworzywa sztuczne – fioletowe, limonkowe, niebieskie, seledynowe, czerwone! Skutecznie ożywią wnętrza o stonowanej, pastelowej kolorystyce.
  6. Zestawy na statywach – komplety wielu pojemniczków umieszczonych w jednym miejscu. We wszystkich możliwych wariacjach, ale dostępne zawsze pod ręką i bez tracenia czasu na poszukiwania.
  7. Okrągłe kule – hit, który zawsze zwraca uwagę, ze względu na swoją rzadkość. Przyprawy w kulach prezentują się stylowo!
  8. Polerowana stal w designerskim wydaniu – efekt połyskujących nakrętek, w których odbija się kuchnia i twarze domowników, to coś, co potrafi zrobić wrażenie. Ozdoba na piatkę.
  9. Pojemniczki na „wieżach obrotowych” – sterowane ręcznie lub automatycznie (elektronika, baterie). Nieco przesadzone jeśli chodzi o wygodę, ale za to z efektem „wow” w oczach gości.
  10. Ceramika zawsze trendy!

Bez względu na to, którą z w/w opcji wybierzemy, warto przed jej zakupem jeszcze raz przyjrzeć się własnej kuchni i zastanowić, czy na pewno taka wersja będzie do niej pasować. Spójność między stylem urządzenia mieszkania, a jego dodatkami jest tutaj kluczowa!