4 pomysły na oryginalne lustro glamour

Lustra są jednym z tych elementów stylu glamour, które wybitnie podkreślają jego urok i sprawiają, że wnętrze staje się optycznie większe, piękniejsze i nabiera charakterystycznego, eleganckiego uroku. Wprowadzenie odpowiednich luster do pomieszczeń aranżowanych na nutę glamour jest absolutną koniecznością – to często właśnie one sprawiają, że salon, hall, czy łazienka staja się po prostu idealne! Jak wybrać takie lustra i na co zwrócić uwagę?

Lustro glamour – inspiracje na start!

W nowoczesnych sklepach oferujących różnego rodzaju lustra, wprost roi się od takich, które doskonale wpisują się w styl glamour. Niestety jednak im więcej pomysłów na taki dodatek, tym trudniej jest zdecydować, co będzie pasowało do konkretnej, realizowanej przez nas samych przestrzeni. Pierwszy krok: zanim zdecydujemy się na zakupy, zastanówmy się czy wybrane lustro będzie pasowało do urządzanego już charakteru wnętrza.

  1. Czarne lustro glamour – perfekcyjnie sprawdzi się do salonu lub łazienki, pod warunkiem umieszczenia go na kontrastowej połyskującej ścianie. Białe kafle, tapeta w jasne, geometryczne wzory, ściana z ornamentami – to miejsca stworzone do powieszenia na nich lustra w głęboko czarnej, lśniącej ramie.
  2. Lustro srebrne lub stalowe – w wersji błyszczącej i bogato zdobionej będzie idealnie wyglądało na ścianach ciemnych i jasnych, ale dla zachowania lepszego kontrastu, dobrze jest dobrać do nich jednak tło ciemniejsze. W przypadku luster wieszanych w pionie – zaleca się umieszczenie ich w hallu lub na ścianach pomieszczeń przejściowych. Jeśli jednak ten rodzaj lustra powiesimy poziomo, to o wiele piękniej będzie prezentowało się w salonie lub w jadalni.
  3. Modele okrągłe – wykończone połyskująco polerowanymi szkiełkami, które do złudzenia przypominają diamenty, świetnie sprawdzą się w centrum pokoju dziennego. Tu ważne: styl glamour lubuje się w lustrach okrągłych, ale nie owalnych! Idealne koło w zachwycającej ramie będzie wyglądało znacznie bardziej intrygująco niż wydłużona elipsa.
  4. Ciekawym pomysłem jest również lustro o niewielkich powierzchni zwierciadła do przeglądania się, za to z ramą zbudowaną z „pękniętych” i „połamanych” szkieł. Taka tafla tworzy na ścianie niezwykły efekt i sprawia, że poza czystym odbiciem twarzy, widzimy w niej również tysiące fragmentów własnego ciała w połyskującym, wręcz skrzącym się wydaniu.

Główną cechą wszystkich pomysłów na lustra w stylu glamour jest ich przepych, bogactwo dostrzegalne gołym okiem, blichtr i charakterystyczna wielkość. Tu nadmiar formy nad treścią jest wręcz wskazany!