Czy warto odwiedzić Afrykarium Wrocław?

Afrykarium Wrocław jest jedynym na świecie oceanarium, które poświęcone jest tylko i wyłącznie faunie Afryki. Jest to naprawdę bardzo spore wyróżnienie.

Spora atrakcja

Afrykarium Wrocław to możliwie największa atrakcja wrocławskiego zoologicznego ogrodu. Jest to unikatowe na skalę światową oceanarium, które to prezentuje wyłącznie gatunki zwierząt pochodzącymi bezpośrednio z Czarnego Lądu.

W budynku specjalnym oraz także w jego otoczeniu stworzono zwierzakom niemal warunki naturalne. Znajdziemy tutaj idealne warunki dla zwierząt lubiących głębie oceaniczne czy też dżunglę Kongo, jak i także plaże Morza Czerwonego. Zamieszkują je nie tylko kolorowe ryby, ale także zachwycające żółwie, rekiny, płaszczki, hipopotamy, manaty, krokodyle, pingwiny, jak i także dziesiątki innego rodzaju stworzeń. W Afrykarium także powstało specjalne formikarium. O czym mowa? Jest to miejsce, w którym zamieszkują mrówki żniwiarki.

Afrykarium Wrocław i jego podział na ekosystemy

Na pewno nie będziemy się tutaj nudzić. Warto zwiedzić każdy z ekosystemów. Pierwszy z nich to Morze Czerwone. Tutaj możemy podziwiać rafę koralową oraz ryby rafy koralowej. Drugi ekosystem to plaża znajdująca się nad Morzem Czerwonym. Zamieszkują tutaj lądowe żółwie pustynne. Możemy także oglądać Wielkie Jezioro Afrykańskie (Malawi i Tanganika) około pięćdziesiątych różnych gatunków ryb – pielęgnic. Zaś w Kanale Mozambickim żyją rekiny oraz płaszczki.

Kolejny ekosystem to Wschodnia Afryka. Ten ekosystem zamieszkują nilowe hipopotamy oraz zwierzęta, które zamieszkują sawannę. Są to mrówniki (nie wolno ich mylić z mrówkojadami amerykańskimi) oraz także dikdik (jedna z najmniejszych na świecie antylop).

Następny ekosystem to wybrzeże Namibii. Są to baseny zewnętrzne we wrocławskim Afrykarium. Mieszkają tutaj pingwiny tońce oraz południowoafrykańskie kotiki. Są to krewniacy popularnych morskich lwów.

Ostatnim ekosystemem jest dżungla nad rzeką Kongo. Mieszkają tutaj manaty, krokodyle oraz im towarzyszące ryby. Spotkamy tutaj tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

Bilety do Afrykarium możemy kupić bezpośrednio w kasach ZOO, jak i także w specjalnych automatach oraz przez Internet. ZOO jest otwarte przez cały rok. Jest przepiękne o każdej porze roku. Na pewno jest to miejsce, które możemy odwiedzać wiele razy. Nigdy nam się nie znudzi. Co więcej pracownicy dbają o to, aby cały czas się coś zmieniło i dochodziły kolejne atrakcje. Cieszy nas to. Będąc we Wrocławiu koniecznie musimy zdecydować się na wejściówkę. Będziemy oczarowani.