Dąb sonoma – jaki to kolor? Jak urządzić swoje mieszkanie?

Nie da się ukryć, że meble dom sonoma nie wychodzą cały czas z mody. Ich kariera już trwa nieprzerwanie od dziewięćdziesięciu lat. Wówczas wdarły się na nasz rynek przebojem. Jak to wygląda dzisiaj? Dlaczego tak chętnie do nich powracamy? Odpowiedzmy sobie na pytanie dąb sonoma – jaki to kolor oraz do czego pasuje?

Co czego ten kolor pasuje?

Meble dąb sonoma mają niezwykle uniwersalny charakter. Kolor jasny okleiny sprawia, że meble wyglądają niezmiernie lekko oraz zgrabnie pomimo czasem swoich przysadzistych kształtów. Prezentują się dzięki temu tak samo dobrze w małym oraz zaciemnionym wnętrzu, jak i także na dużej oraz otwartej przestrzeni.

Większość modeli, które są dostępne w sprzedaży jest bardzo nowoczesna. Producenci stosują chętnie frontu bez uchwytowe oraz rezygnują ze zdobień jakichkolwiek na rzecz niezwykle oszczędnej bryły geometrycznej. Zdarza się także, że meble częściowo są przeszklone czy też wzbogacone o wstawki w całkiem innym kolorze.

Z racji na proste oraz bardzo funkcjonalne wzornictwo sprzęty w kolorze takim jak dąb sonoma są uzupełnieniem idealnym wnętrz w stylu nowoczesnym, skandynawskim czy też minimalistycznym. Ich walory są doceniane szczególnie przez osoby, które poszukują praktycznych oraz łatwych mebli w otrzymania. Niejednolita oraz jasna powierzchnia w tym kolorze brudzi się o wiele, wiele wolnej niż drewno ciemne, które nieustannie trzeba wycierać z kurzu.

Dąb sonoma – jaki to kolor? Kilka słów o tym mocnym odcieniu dębu

Jaki kolor najbardziej pasuje do dębu sonoma? Jest to pytanie, które powraca w internetowych dyskusjach w sposób regularny. Jak w każdym przypadku, nie ma jednej oraz słusznej odpowiedzi. Rozwiązaniem bardzo bezpiecznym jest połączenie mebli sonoma dąb ze ścianami jasnymi w odcieniu bieli oraz szarości czy też jednego z tychże kolorów. Stosując takową paletę, możemy urządzić wnętrze niezwykle gustowne oraz przytulne. Sprzyja to na pewno odpoczynkowi. Jednak warto przełamać delikatnie bazę spokojną oraz wprowadzając do aranżacji akcenty kontrastowe. Mogą to być czarne ramki na zdjęcia, dekoracje czy też lampy.

Dąb sonama – jaki to kolor? Jest to kolor, który imituje kolor oraz usłojenie jasnego dębowego drewna. Z reguły przyjmuje beżowy chłodny odcień, ale na rynku znajdziemy również wariant brązowy, znacznie ciemniejszy. Wzór dąb sonoma ma przepiękne, wyraziste słoje, jak i także sęki, które wyglądają niezmiernie naturalnie. Dzięki połączeniu tychże cech jest wykorzystywany chętnie w meblarstwie, a takie jako świetny wzór podłogowych paneli, drzwi czy też blatów kuchennych.