Jak przygotować tematyczne spotkanie w ogrodzie?

Chcesz wykorzystać ładną pogodę i zaprosić bliskich na spotkanie w Twoim ogrodzie? Więcej zabawy może Wam przynieść ciekawa tematyka przyjęcia. Od czego zacząć przygotowania? O czym warto pamiętać, organizując takie spotkanie?

Wybierz temat przyjęcia

To pierwszy krok przygotowań, ponieważ od wybranej tematyki zależą kolejne rzeczy, np. ozdoby, a nawet przekąski. Jeśli planujesz letni grill porady mogą okazać się pomocne w kwestii planowania. Do wyboru masz wiele możliwości. Postaraj się wymyślić taki temat, który będzie pasował do gustu większości gości.

Motywem przewodnim może być wybrana dekada w stylu powrotu do przeszłości, Złota Era Hollywood czy wieczór gier. Możesz wziąć pod uwagę także konkretną okazję, np. zbliżające się urodziny ulubionego artysty z lat 80.

Zaaranżuj komfortową przestrzeń

Kluczowe jest przygotowanie odpowiedniej liczby krzeseł, ławek i innych siedzisk dla gości. Rozstaw stoły w funkcjonalny sposób i postaraj się stworzyć komfortową przestrzeń. Różne poduszki i koce mogą dodać przytulności nawet w warunkach ogrodowych. W ten sposób milej spędzicie czas na świeżym powietrzu i nie będziecie chcieli wracać do domu nawet późnym wieczorem, kiedy zrobi się chłodniej.

Jeśli planujesz spotkanie wieczorowe, zadbaj o dobre oświetlenie. Niekoniecznie chodzi o lampy zewnętrzne, ponieważ do stworzenia niepowtarzalnego klimatu możesz użyć różnych światełek, lampionów czy świec.

Przemyśl też udekorowanie ogrodu. W związku z wybranym tematem dobierz odpowiednie ozdoby. Przykładowe dzbany ze świeżymi kwiatami, kolorowe girlandy, miękkie koce, rustykalne dekoracje wprowadzą świetny klimat.

Przygotuj przekąski i napoje

Jako gospodarz spotkania powinieneś zapewnić różne przekąski i napoje. W tym przypadku także weź pod uwagę tematykę przyjęcia. Mogą to być potrawy związane z konkretną kuchnią danego miejsca na mapie świata, jeśli na przykład organizujesz imprezę w stylu meksykańskim czy hiszpańskim. Natomiast świetnie sprawdzą się też standardowe przekąski, ale przygotowane w mniej typowy sposób i ciekawie zaprezentowane.

Latem przydadzą się też zimne napoje. Pamiętaj, aby przygotować wcześniej odpowiednią ilość lodu. Co więcej, dopytaj gości o ich preferencje. W ten sposób lepiej zaplanujesz swoje zakupy.

O co jeszcze warto zadbać?

Podczas spotkania nie powinno zabraknąć muzyki, przy czym wcale nie musi być głośna. Utwory wybrzmiewające w tle również się sprawdzą i wprowadzą lepszą atmosferę. Wybierz lub samodzielnie stwórz playlistę odpowiednią do tematu. Możesz poprosić też gości o dołączenie swoich ulubionych piosenek. Właściwa muzyka wprawi Was w odpowiedni klimat.

Wiele zależy od gości, których zapraszasz, jednak zawsze warto mieć przygotowane, choć kilka zabaw czy gier. Wspólna zabawa może rozluźnić atmosferę, jeśli nie wszyscy dobrze się znają. Poza tym weź pod uwagę obecność dzieci – najmłodsi będą wymagać nie tylko samej uwagi, ale także rozrywki.

Kilka dni wcześniej sprawdź prognozę pogody. Zależnie od przewidywanych warunków powinieneś inaczej zaplanować przyjęcie. Być może w pewnym momencie razem z gośćmi będziecie zmuszeni przenieść się do domu, dlatego przygotuj miejsce również tam. Nagła ulewa czy burza nie powinny pokrzyżować planów i spowodować odwołanie imprezy. Jeśli pogoda będzie dopisywać, nie zapomnij o zapewnieniu cienia, np. za pomocą parasoli ogrodowych.

Przygotowanie tematycznego spotkania nie wymaga dużo wysiłku, a może zapewnić dużą ilość zabawy zarówno dla Ciebie, jak i wszystkich gości. Motyw przewodni jest kluczowy, dlatego postaraj się dobrze go przemyśleć.

Artykuł sponsorowany