Jaki wybrać zestaw kamer bezprzewodowych WiFi/IP do monitoringu domu

Włamania, kradzieże, zniszczenie posesji – to ryzyka, z jakimi mierzą się mieszkańcy zarówno domów, jak i mieszkań w blokach. Bezpieczeństwo dla domowników jest niezwykle ważne, dlatego coraz częściej decydują się oni na kamery WiFi i zestaw do monitoringu. Jak jednak właściwie wybrać taki zestaw? Na co warto zwrócić uwagę?

Kamery WiFi – czym się charakteryzują?

Kamera zewnętrzna WiFi IP to jedno z niezbędnych urządzeń do stworzenia domowego monitoringu. Kamery WiFi, które wchodzą w skład zestawów do monitoringu, oferują największą zaletę w postaci bezprzewodowej łączności. Dla domowników oznacza to, że do ich użytkowania nie potrzebują wykonywać żadnej instalacji. Brak okablowania jest równoznaczny z wyeliminowaniem konieczności wiercenia dziur w ścianach czy dokonywania jakichkolwiek zmian w obrębie zamieszkanego budynku.

Kamery IP – czym się różnią od kamer WiFi?

Nieco innym rozwiązaniem są kamery IP, które może oferować wybrany zestaw kamer do monitoringu. Największą zaletą takich produktów jest szybsza prędkość transmisji, ponadto niezawodność uzyskanego połączenia. Tego typu kamery są niepodatne na zakłócenia, co jest bardzo ważnym elementem w monitoringu domowym.

Zestaw do monitoringu – co powinno się w nim znaleźć?

Choć można oddzielnie wybierać poszczególne urządzenia i elementy, które razem stworzą funkcjonalny zestaw do monitoringu, korzystniejszym rozwiązaniem jest wybór gotowego zestawu. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Przede wszystkim ze względu na kompatybilność wszystkich elementów, a także gwarancję niezawodności i skuteczności ich działania.

W domowym zestawie do monitoringu najczęściej znajduje się kilka kamer – zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Niezbędny jest rejestrator, dzięki któremu można uzyskać bieżące nagrania, przeglądać je, odnajdywać fragmenty z określonych dat, jeśli doszło do jakiegoś zdarzenia i potrzebny jest dowód w postaci nagrania.

W tego typu zestawach dostępne są także rozdzielacze, zasilacze do kamer czy niezbędne okablowanie. Dzięki temu konkretny zestaw można dobrać do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz wymogów stawianych przez obiekt, w którym ma zagościć monitoring.

Zestaw kamer do monitoringu – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Właściwie dobrany zestaw kamer do monitoringu zapewnia zdecydowanie większe bezpieczeństwo domownikom. Chroni nie tylko ich, ale i stanowi zabezpieczenie dobytku. Warto więc zastanowić się nad wyborem konkretnych rozwiązań.

Sprawdź również artykuł Zadbaj o bezpieczeństwo posesji z kamerami bezprzewodowymi WiFi/IP. Dowiedz się, na czym polega ich działanie i jakie funkcje spełniają w monitoringu domowym.