Kiedy w końcu powstanie oceanarium Gdańsk?

Oceanarium Gdańsk ma zostać największym w naszym kraju obiektem edukacyjno-rozrywkowym. Kompleks będzie podobno tak samo atrakcyjny jak Tropical Islands znajdujący się pod Berlinem. Budowa tego centrum nowoczesnego rozrywki ruszyć miała w połowie 2020 roku. Jednak prywatny inwestor ma kłopoty z pozyskaniem funduszy. Ile jeszcze musimy poczekać na ten świetnie zapowiadający się projekt?

Gdzie powstanie oceanarium w Gdańsku?

Dokładnie 30 grudnia 2019 roku zostało wydane pozwolenie na budowlę kompleksu oceanarium Gdańsk. Oceanarium ma powstać przy stadionie w Letnicy. Jednak samo rozpoczęcie budowy przedłużają same negocjacje z bankami, które już trwają około dwóch lat. Warto także przypomnieć, że inwestycja jest kosztem wynoszącym około czterysta pięćdziesiąt milionów złotych.

Oceanarium, jak i także aquapark mają powstać przy stadionie Energa w Gdańsku. Za realizację inwestycji w partnerstwie publiczno-prywatnym odpowiada firma – PFI Future razem z właścicielem stadionu – spółką Arena Gdańsk. Musimy przypomnieć, że wykonawca wyłoniony został na podstawie konkursu, który został rozstrzygnięty już w roku 2017. Z kolei umowa podpisana została w 2018 roku w kwietniu. Inwestycja ta jest elementem projektu o nazwie „Letnica 3.0”, a więc kolejnego etapu rewitalizacji oraz do tego uatrakcyjnienia dzielnicy.

Oceanarium Gdańsk ma przyciągnąć mnóstwo gości za sprawą atrakcji

Będzie to nie tylko największe oceanarium w naszym kraju, ale także jak się okazuje w Europie. Całkowita powierzchnia obiektu wyniesie znacznie ponad 50 tysięcy metrów kwadratowych. Inwestycja się rozpocznie od samej budowy oceanarium Gdańsk, w którym będziemy mogli podziwiać przede wszystkim florę wodną oraz faunę Ameryki Południowej. W następnych etapach powstanie Egzotyczna Laguna, galeria medyczna oraz hotel. Koszt szacowany tejże inwestycji to 450 milionów złotych.

W oceanarium tym zobaczymy najpiękniejsze z morskich roślin oraz zwierząt z rejonu Ameryki Południowej. Poza tym w tej inwestycji nowoczesne powstać ma Laguna Egzotyczna o powierzchni sześciu tysięcy metrów kwadratowych z dużym kompleksem saun i basenów, oceanarium multimedialne, strefa relaksu z tropikalnym lasem oraz plażą, jaskinie 5D, pingwinarium, jak i także interaktywne centrum edukacji. W kompleksie powstanie także hotel 4-gwiazdkowy z konferencyjnym zapleczem oraz także medyczną galerią. Nie zabraknie także gastronomicznych obiektów, handlowych oraz także tych, które świadczą bardzo drobne usługi.

Już nie możemy się doczekać kiedy skorzystamy z tych wszystkich atrakcji.