Kim jest Adam Małczyk?

Urodzony w październiku 1974 roku Adam Małczyk, jest znanym, polskim artystą kabaretowym, aktorem i osobowością medialną znaną m.in. z takich programów, jak „Maraton uśmiechu”, „Dancing with the Stairs. Taniec z gwiazdami” czy „Stań i mów”. Pochodzi z Krakowa, a z wykształcenia jest ekonomistą.

Adam Małczyk – życiorys i kariera artystyczna

Mimo bardzo ścisłego wykształcenia, Adam Małczyk nie poszedł ścieżką ekonomicznej kariery, a swoją uwagę skierował w stronę pasjonującego go od zawsze kabaretu. Od 1996 roku jest członkiem powstałej w tamtym czasie grupy kabaretowej Formacja Chatelet. Wraz z Karolem Wolskim i Barbarą Tomkowiak występuje na licznych wydarzeniach kabaretowych, a największą przyjemność sprawia mu rozbawianie ludzi. Już pierwszy spektakl odegrany przez Formację Chatelet tj. „Program Jedenasty” przyniósł mu duży sukces zdobył Grand Prix podczas przeglądu kabaretów PaKA w 1997.

Formacja może też pochwalić się nagrodami Fama (1997), Mulatka (1998) czy Pierwszą nagrodą Międzynarodowego Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych Zdarzenia (2000).

Idąc na fali rosnącej popularności Malczyka, wraz z grupą Formacji został zaproszony do poprowadzenia kilku odcinków programu „Dzięki Bogu już weekend” emitowanego na antenie TVP2.

Kariera filmowa:

  • 1999 – zagrał w produkcji Doktor Jekyll i Mr Hyde według wytwórni A’YoY
  • 2004 – pojawił się na ekranie filmu „Bruno”

W kolejnych latach twórcy produkcji telewizyjnych i rozrywkowych docenili jego talent aktorski, swobodę wypowiedzi i nieprzeciętny humor i zaprosili go do prowadzenia znanego TVN-owskiego programu „Maraton Uśmiechu”. W roku 2009 pojawił się także w roli konferansjera w popularnym teleturnieju „Hole in the Wall”. Jako uczestnik występował też w jednej z edycji (dokładnie w dziesiątej) programu „Dancing with the Stairs. Taniec z Gwiazdami” emitowanego w Polsacie. To również na polsatowskich scenach kabaretowych pojawiał się najczęściej na przełomie ponad dwudziestu lat swojej kariery.

Prywatnie jest żonaty i ma troje dzieci, ale na co dzień bardzo strzeże tej sfery swojego życia i niewiele o nim mówi. Prasa chętnie śledząca poczynania tego znanego kabareciarza nie donosi nawet, kim jest jego małżonka, więc można śmiało powiedzieć, że spokojne życie prywatne, bez świateł jupiterów, jest dla niego bardzo ważne.

Małczyk prowadzi swój profil na Instagramie, ale fani mogą do na nim śledzić dopiero od 2019 roku, wcześniej nie udzielał się w social mediach. Na koncie prezentuje głównie zdjęcia z pracy, sceny i spektakli kabaretowych, skrzętnie unikając pokazywania życia prywatnego.