Krzesła tapicerowane – rozwiązanie nie tylko do jadalni

Krzesła tapicerowane zdecydowanie wracają do łask. Nie powinno to dziwić – są nie tylko wygodniejsze od zwykłych krzeseł, ale również naprawdę stylowe. Ze względu na swój design, sprawdzą się w wielu aranżacjach, nie tylko w jadalni. Jakie wybierać i jak zestawiać z innymi meblami, aby w pełni wykorzystać ich potencjał?

Krzesła tapicerowane – funkcjonalność krzesła, wygoda fotela

Krzesła tapicerowane, dzięki pokryciu miękkim welurem, łączą funkcjonalność swoich tradycyjnych odpowiedników z komfortem siedzenia, jaki zapewniają fotele. Są to jednak krzesła, więc ich wysokość pasuje idealnie do tego, by zająć wygodnie miejsce za stołem lub biurkiem. Dodatkowym udogodnieniem są podłokietniki, dające podparcie rękom.

Tapicerowana, często dodatkowo pikowana powierzchnia mebla, nie tylko zapewnia przyjemną miękkość, ale również daje efekt luksusowego wykończenia, dzięki któremu krzesła świetnie nadają się do wnętrz w stylu glamour lub eklektycznym. Wybierając jednak skromne obicie w kolorze czarnym lub grafitowym, można zyskać wygodne krzesło do minimalistycznego gabinetu.

Krzesła tapicerowane do jadalni, salonu i sypialni

Krzesła tapicerowane świetnie prezentować będą się jadalni, zwłaszcza jako uzupełnienie dla drewnianego, klasycznego stołu. Razem z kredensem lub witryną na zastawę stołową takie krzesła pozwolą na stworzenie aranżacji jadalni w stylu glamour, prowansalskim lub klasycznym. Jednak tapicerowane siedziska świetnie komponować będą się również z meblami tradycyjnie umieszczanymi w salonach. Jeśli w pokoju dziennym lub salonie zamierzamy botanizować strefę jadalną, to krzesła tapicerowane będą świetnym pomysłem. Będą elementem spajającym wystrój pokoju i tworzącym harmonijną całość.

Miękkie, welurowe krzesło sprawdzi się również zamiast fotela w sypialni, zwłaszcza w zestawie z damską toaletką. W takiej aranżacji już jedno krzesło może stanowić centralny element dekoracyjny wnętrza, zwłaszcza jeśli będzie jednocześnie mocnym akcentem kolorystycznym.

Krzesła tapicerowana – zakup na lata dzięki odpowiedniej pielęgnacji

Krzesła pokryte tapicerką z tkaniny mogą być niezwykle wytrzymałe i cieszyć swym urokiem oraz funkcjonalnością przez wiele lat. Trzeba jednak pamiętać, że jak wszystkie meble tapicerowane, wymagają one specjalnej pielęgnacji. Tekstyliom obiciowym nie służą ostre pazury kotów ani kontakt z dziecięcymi akcesoriami plastycznymi. Poza tym trzeba pamiętać o ich regularnym czyszczeniu z użyciem odpowiednich środków i akcesoriów (na przykład parownicy). Krzeseł nie należy przemaczać, a w przypadku tapicerki w jasnych kolorach trzeba pamiętać, że ciemne dżinsy potrafią zostawić trwałe plamy.

Krzesłom tapicerowanym warto z całą pewnością poświęcić tę chwilę dodatkowej uwagi. W zamian za nieco delikatniejsze traktowanie zapewnią niespotykany komfort i funkcjonalność, połączoną z wyjątkowym dekorem. Będą przy tym pasować nie tylko do jadalni, ale również innych pomieszczeń, w których potrzebować będziemy wygodnego, eleganckiego mebla do siedzenia.

Artykuł sponsorowany