Magiczny świat kolorów dla naszych milusińskich!

Szczęśliwe dziecko to szczęście całej rodziny. Okres dzieciństwa kształtuje młodego człowieka i ma wielki wpływ na jego dalsze życie. Każdy rodzic chciałby stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do życia. Jednym z niezbędnych jest właściwe miejsce do zabawy, nauki i spokojnego snu.

Szczęśliwe dziecko to szczęście całej rodziny. Okres dzieciństwa kształtuje młodego człowieka i ma wielki wpływ na jego dalsze życie. Każdy rodzic chciałby stworzyć dziecku jak najlepsze warunki do życia. Jednym z niezbędnych jest właściwe miejsce do zabawy, nauki i spokojnego snu.

Pokoje dla dzieci oprócz odpowiedniej zawartości – mebli, zabawek i innych niezbędnych akcesoriów – powinny zapewniać wygodę, funkcjonalność, przytulność.

Dywany do pokoju dziecka odgrywają ważną rolę w zapewnieniu komfortu i bezpiecznego miejsca do zabawy.

Wszystkie te warunki spełnią dywany dziecięce oferowane na stronie https://7kd.pl/15-dywany-dzieciece.

Czym kierować się przy wyborze dywanu do pokoju dziecięcego?

Główne miejsce dla zabaw dziecięcych stanowi podłoga. Idealna na układanie klocków, wyścigi samochodowe, kolorowanki i inne zabawy, do których potrzebna jest przestrzeń. Rodzice powinni przede wszystkim zadbać o izolację od zimnych podłóg. Dywany dziecięce doskonale sobie z tym poradzą. Istotną zaletą dywanu jest jego „mobilność”. Bez trudu można go przesunąć w inne miejsce, zmieniając w ten sposób aranżację pokoju. Doskonale sprawdzi się dywan dziecięcy okrągły.

Bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w czasie zabaw i harców. Dywany dziecięce nie mogą się ślizgać na podłodze, dlatego posiadają antypoślizgowe powłoki gwarantujące bezpieczeństwo.

Miękkość dywanów daje doskonałe warunki do swobodnej zabawy i stwarza miejsce pełne pozytywnej energii.

Dywany dziecięce – feeria kolorów i wzorów.

Urządzając pokój dla dziecka, postarajmy się, aby pobudzał on wyobraźnię i kreatywność. Ważną rolę w tym procesie spełniają kolory i ich natężenie.

Dywany dziecięce będą doskonałym, barwnym i edukacyjnym dodatkiem do pokoju. Mogą być w zdecydowanych kolorach lub np. szare, kiedy reszta pokoju ma już swoje mocne barwy.

Bez względu na motyw, jaki zastosujemy, powinniśmy pamiętać o zainteresowaniach mieszkańca pokoju. Z pewnością ucieszy go, kiedy pokój stanie się strefą bajek i baśni, pełną ulubionych bohaterów. Dywany posiadają najróżniejsze wzory zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Propozycje dla eksplorerów kosmosu, samochody, safari, lasy i dżungle, oceany.

Dziewczynki na pewno ucieszą się na zwierzątka, jednorożce, barwne motyle czy gwiazdki.

Kiedy dzieci zaczynają dorastać, zmienia się wystrój otoczenia. Pokoje wymagają zmiany aranżacji i kolorystyki. Oprócz funkcji spania są także miejscem do nauki, spotkań ze znajomymi i rozwijaniem zainteresowań oraz młodzieżowych pasji.

Nastolatki z pewnością zechcą zmienić na inny model swój dotychczasowy dywan dziecięcy. Szary kolor będzie doskonałą propozycją.

Czy dywan to zły pomysł dla alergika?

Panuje przekonanie, że w pokojach dzieci, które zmagają się z alergią, należy zrezygnować z dywanu. To mit!

Wyniki badań przeprowadzone m.in. przez Niemieckie Towarzystwo Alergii i Astmy dowodzą, że odkryta podłoga wzmaga ryzyko unoszenia się lotnych cząstek kurzu i alergenów w powietrzu. Dywany działają jak pułapka dla alergenów, która kumuluje je i znacznie ogranicza ich krążenie w powietrzu. Regularnie czyszczony dywan dziecięcy bardziej pomaga niż szkodzi alergikowi.

Jeżeli stajemy przed wyborem: dywan z włókien naturalnych czy syntetycznych dla naszych pociech zmagających się z alergią, postawmy zdecydowanie na te drugie. Dywany z włókien sztucznych mają właściwości antystatyczne. Są mniej podatne na zabrudzenia i łatwiejsze w czyszczeniu.

Stanowią idealne rozwiązanie dla każdego alergika.