Montaż kominków Wrocław

Jak wygląda montaż kominka Wrocław krok po kroku. Podpowiemy Ci, jak zrobić prostą zabudowę kominkową. Będzie ona jednocześnie niedroga i bezpieczna dla domowników. Bardzo ważne jest dokładne trzymanie się określonych norm i zasad. Tylko w ten sposób będziesz mógł wykonać solidną obudowę kominkową.

Montaż kominki Wrocław- osadzenie i podłączenie wkładu kominkowego

W czasie montażu kominka we Wrocławiu na samym początku osadzamy wkład kominkowy i podłączamy go do rur spalinowych. Czasami możemy go również podłączyć do rur doprowadzania powietrza z zewnętrz. Jednak tylko wtedy, gdy tego rodzaju instalacja została zrobiona już wcześniej. Musisz pamiętać, że montaż kominka we Wrocławiu jest możliwy wyłącznie na niepalnym i stabilnym podłożu.

Najlepszą opcją jest wykonanie wylewki. Wkład możesz osadzić na przykład na podmurówce albo na stojaku. Jednak najbezpieczniejszą możliwością jest dokupienie fabrycznego stojaka pod kominek. Montaż wkładu kominkowego na stojaku jest bezpieczny, prosty i szybki w montażu.

Przepalanie kominka

Gdy już uda Ci się podłączyć wkład, to radzimy Ci go przepalić. W ten sposób utwardzisz farbę. Nie zapominaj o otworzeniu wszystkich okien w pomieszczeniu. Musimy tutaj również wspomnieć o tym, że pozwoli Ci to również sprawdzić szczelność połączeń rur spalinowych.

Łączenie ze sobą rur

Gdy już odpowiednio przepalisz wkład kominkowy, to wtedy zlikwidujesz ten nieprzyjemny aromat, który towarzyszy utwardzaniu się farby. Rury spalinowe zazwyczaj są to tyle dobrze dopasowane, że wystarczy je ze sobą połączyć. Nie musisz do tego celu wykorzystywać żadnych dodatkowych substancji.

Natomiast, gdy po połączeniu mimo wszystko, zobaczysz jakieś nieszczelności na połączeniach, to powinieneś dodatkowo użyć specjalnej pasty lub silikonu wysokotemperaturowego do uszczelnienia. Najpierw wysuń rurę, a później posmaruj łączenia na szerokości i wysokości. Ponownie je połącz.

Na tym etapie montażu kominka we Wrocławiu powinieneś również przy wykonywania systemu DGP zamontować dystrybutor lub rury przechwytujące gorące powietrze.

Tworzenie konstrukcji i izolowanie kominka

W dalszej kolejności musisz wymierzyć i zaznaczyć przebieg konstrukcji zabudowy. Wokół wkładu powinieneś pozostawić pewną pustą przestrzeń. Dzięki temu, zagwarantujesz swobodny przepływ powietrza. Konstrukcję i izolację kominka we Wrocławiu możesz zrealizować przy wykorzystaniu kilku metod. Wersja najtańsza to konstrukcja z profili, zabudowa karton-gips i izolacja taśmą i wełną. Bardziej nowoczesna i przyjazna dla środowiska naturalnego będzie zabudowa i zarazem izolacja z płyt izolacyjno-konstrukcyjnych.