Moskitiera na okno dachowe – czym jest i jaką wybrać?

Jednym z niezbędnych na poddaszu akcesoriów jest bez wątpienia moskitiera na okno dachowe. Dobrze dobrana i poprawnie zamontowana moskitiera na okno połaciowe jest bowiem najskuteczniejszą barierą broniącą dostępu do domu owadom i chroniącą domowników przed uciążliwym towarzystwem kąsających i natrętnych insektów.

Jak działa moskitiera na okno dachowe?

Moskitiera na okno dachowe nie ma skomplikowanej budowy. Jej najważniejszym elementem jest specjalna siateczka o drobnych oczkach, która przepuszcza powietrze i światło, ale jednocześnie stanowi nieprzekraczalną granicę dla wszelkiej maści insektów: komarów, much, owadów żądlących. Aby moskitiera na okno dachowe działała poprawnie i nie przeszkadzała w normalnej obsłudze okna, a nade wszystko pozwalała na to, aby okno swobodnie otwierać i zamykać, przytwierdza się ją do krawędzi wnęki okiennej, dzięki czemu może ona szczelnie osłaniać przestrzeń wokół okna. Najprostsze moskitiery na okno dachowe są zwykle pozbawione ramy i przytwierdzane do ściany za pomocą taśmy lub rzepów. Te nowocześniejsze, a przy tym zdecydowanie bardziej funkcjonalne i estetycznie wyglądające, przypominają roletę, którą można zwinąć do kasety, kiedy przestaje być potrzebna lub przygotowujemy okno do mycia lub konserwacji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze moskitiery na okno dachowe?

Aby moskitiera na okno dachowe faktycznie działała, musi być szczelna, a więc idealnie dopasowana do rozmiaru wnęki okiennej. Jeśli nie chcemy co sezon kupować nowej siatki na okno, moskitiera do okien dachowych powinna być mocna, odporna na zniszczenie i łatwa do oczyszczenia. Bardzo ważne jest również to, by wybrana na poddasze moskitiera na okno dachowe nie blokowała przepływu powietrza i światła, nie ograniczała widoku, pozwalała wygodnie otwierać i zamykać okno, a także nie sprawiała kłopotów w obsłudze – nie odczepiała się od ściany czy nie odchylała się od niej, tworząc szpary. Biorąc to pod uwagę, najlepszym wyborem na poddasze jest niewątpliwie rolowana i chowana do kasety moskitiera na okno dachowe. Osadzona w prowadnicach przytwierdzonych do wnęki okiennej i zwijana do kasety moskitiera nie tylko skutecznie blokuje dostęp insektom, ale przy okazji jest banalnie prosta i wygodna w obsłudze, działa przy otwartym oknie i wygląda bardzo schludnie. Jest to też siatka przeciw owadom, którą kupuje się raz na długie lata – nie trzeba jej zdejmować przy myciu okien, wymieniać co sezon i marnotrawić cenny czas na jej ponowny montaż.

Moskitiera na okno dachowe – którą wybrać?

Chowana do kasety moskitiera na okno dachowe to z pewnością najlepszy wybór, ale tylko w przypadku rozwiązań naprawdę dobrej jakości. Najtańsze moskitiery na okna dachowe mogą nie być tak trwałe, jak byśmy sobie tego życzyli, ich montaż bywa kłopotliwy albo ich konstrukcja nie zapewnia pełnej szczelności. Gdzie w takim razie znaleźć moskitierę godną polecenia? Taką jest bezsprzecznie dostępna w wielu rozmiarach moskitiera na okno dachowe ZIA oferowana przez RoofLITE+, wytwórcę wysokiej klasy okien połaciowych do różnych pomieszczeń oraz akcesoriów do nich. RoofLITE+ tworzy rozwiązania wybitnie funkcjonalne i trwałe, których dodatkową zaletą jest atrakcyjna cena. Wspomniana moskitiera jest tego doskonałym przykładem. Moskitiera na okno dachowe ZIA to przystępna cenowo, estetyczna, prosta w montażu, mocna i trwała siatka na okno dachowe, którą łatwo można oczyścić, zwijać i rozwijać w razie potrzeby, a nieużywaną całkowicie ukryć w kasecie. Polecamy!