Możliwości, jakie daje rynek pierwotny

Zakup mieszkania jest dla większości z nas bardzo ważną inwestycją i bardzo często dokonujemy go tylko raz w życiu. Kupujemy mieszkanie po to, żeby żyć w nim przez lata, a później nierzadko przekazać swoim dzieciom. Może więc zamiast być kolejnym właścicielem starej nieruchomości, warto zakupić nową, prosto z nowoczesnej budowy? Rynek pierwotny w Pruszkowie ma wiele do zaoferowania.

Co to jest rynek pierwotny?

Mieszkaniowy rynek pierwotny (Pruszków) to rynek, na którym deweloperzy sprzedają nowe mieszkania bezpośrednio nabywcom. Jest to zatem rynek, na którym mieszkania są sprzedawane po raz pierwszy, bez wcześniejszych właścicieli. Deweloperzy często oferują różne formy pomocy przy zakupie mieszkań tego typu, takie jak preferencyjne kredyty hipoteczne, programy ratalne, czy dofinansowania.

Istnieją różne zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, w tym możliwość wyboru mieszkania spośród wielu nowych inwestycji, większa elastyczność w zakresie dopasowania mieszkania do własnych potrzeb, gwarancja bezpieczeństwa prawnego, niższe koszty utrzymania nieruchomości oraz możliwość negocjacji cen z deweloperem. Jednakże zakup mieszkania na rynku pierwotnym może być związany z pewnym ryzykiem, takim jak na przykład opóźnienia w realizacji inwestycji.

Rynek pierwotny w Pruszkowie i mieszkanie pod klucz

Mieszkanie pod klucz to termin oznaczający, że deweloper bierze na siebie odpowiedzialność za kompleksowe wykonanie i wykończenie mieszkania, a następnie przekazuje je nabywcy gotowe do zamieszkania. Mieszkanie zostaje wyposażone we wszystkie elementy niezbędne do zamieszkania, takie jak drzwi wejściowe, okna, instalacje elektryczne, hydrauliczne oraz sanitarne, grzejniki, podłogi, glazurę, armaturę itp.

Mieszkanie pod klucz z rynku pierwotnego w Pruszkowie pozwala na uniknięcie kosztów wykończenia mieszkania oraz zaoszczędzenie czasu i stresu związanego z organizacją prac wykończeniowych. Deweloper ponosi również odpowiedzialność za jakość wykonanych prac i sprzętu, a nabywca może liczyć na wsparcie w zakresie reklamacji i napraw w ramach gwarancji.

Rynek pierwotny w Pruszkowie i stan deweloperski

Stan deweloperski to etap budowy mieszkań, w którym wykonane są prace konstrukcyjne oraz instalacyjne, ale jeszcze nie zostały przeprowadzone prace wykończeniowe. Mieszkanie w stanie deweloperskim to takie, którego właściciel może sam, później dokonać wyboru materiałów wykończeniowych i wykonać aranżacje. Mieszkanie, jakie oferuje rynek pierwotny Pruszków w stanie deweloperskim, nie posiada podłóg, wykończonej łazienki, armatury sanitarnych, czy drzwi wewnętrznych. Pamiętajmy, że standard wykończenia może być określony przez dewelopera w umowie przedwstępnej.